Meklēšanas rezultāti


Mucu
muzejs / Dzīvesprieka akadēmija "Nu, Liela Muiža"

Mucu muzejs / Dzīvesprieka akadēmija "Nu, Liela Muiža"

Ezera iela 2, Vaidava, Kocēnu novads
Komentāri
Nekad neesat redzējuši, kā top ozolkoka mucas? Nu liela muiža! Brauciet, jums parādīs, kā to darīja pirms 100 un vairāk gadiem.

Valmiermuižas
alus darītava

Valmiermuižas alus darītava

Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Valmieras pagasts, Burtnieku novads
Komentāri
Valmiermuižas alus darītava apmeklētājiem piedāvā ekskursijas ražotnē un alus degustācijas. Alusdarītavas pārdotavā var nopirkt dzīvo alu, pirtslietas un piemiņas lietas, rīkot svinības, savukārt Valmiermuižas virtuvē ir iespēja mieloties ar ēdieniem, kas gatavoti no alus vai īpaši piemeklēti baudīšanai ar to.

Brenguļu
alus darītava

Brenguļu alus darītava

Brenguļi, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
Brenguļu alus darītava dibināta 1969. gadā un šobrīd atrodas vienā ēkā ar hidroelektrostaciju.

Atpiļu
upurozols

Atpiļu upurozols

Trikātas pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
Atpiļu upurozols atrodas Trikātas pagastā, un ir aptuveni 800 gadus vecs. Šobrīd ozola apkārtmērs ir aptuveni 8 metri, bet augstums - vairāk nekā 18 metri, vainaga projekcija - 50 m², bet zaru garums - līdz 6,8 metriem.
Sporta
un atpūtas komplekss "Avoti" - BMX velotrase

Sporta un atpūtas komplekss "Avoti" - BMX velotrase

"Avoti", Valmieras pagasts, Burtnieku novads
Komentāri
Sporta un atpūtas komplekss "Avoti" - BMX velotrase piedāvā gumijlēkšanas batutus, izzinošu un izklaidējošu dabas taku 2 km garumā, golfa laukumu, minigolfu, tenisa un sporta laukumus, klinšu kāpšanu, katapultu, sporta taku komandām "Olimpiāde", BMX muzeju.
Balto
stārķu kolonija

Balto stārķu kolonija

"Rozītes", Matīšu pagasts, Burtnieku novads
Komentāri
Balto stārķu kolonija ir izvietojusies vecā lapegļu alejā Valmieras-Mazsalacas ceļa malā un ir lielākā balto stārķu kolonija Latvijā, bet Eiropas mērogā ir viena no retajām, kas atrodas vistālāk uz Ziemeļiem. Stāsti un stārķu vērošana no "Stārķu ligzdas" Mīlītes muižā.
Rubenes luterāņu baznīca

Rubenes luterāņu baznīca

Rubene, Kocēnu pagasts
Komentāri
Rubenes luterāņu baznīca ir vieta, kur pirms vairāk nekā 800 gadiem tika likti latviskās kristietības pirmsākumi. Rubenes draudzē par priesteri no 1208. gada līdz pat savai nāvei kalpoja slavenais hronists Latviešu Indriķis.
Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīca

Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīca

Bruņinieku iela 2, Valmiera
Valmieras Sv. Sīmaņa luterāņu baznīca celta 1283. gadā un pamatā saglabājusi viduslaiku izskatu. Mūsdienās baznīcā apskatāmas 15. - 16. gs. ievērojamu pilsētnieku kapu plāksnes, 1886. gadā veidotas ērģeles, kā arī 1730. gada kanceles un ērģeļu lukturu gleznojumi. No 2014. līdz 2015. gadam notika baznīcas torņa atjaunošanas darbi.

Trikātas Sv. Jāņa baznīca

Trikātas Sv. Jāņa baznīca

Trikātas pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
Trikātas Sv. Jāņa baznīca pirmo reizi informācijas avotos tiek minēta 1283. gadā. Tā uzcelta 1696. gadā. Baznīca līdz mūsdienām ir vairākas reizes atjaunota. Zem baznīcas atrodas kapenes ar apbedījumiem no 17. gadsimta. Tur 1966. gadā tika uzņemta filma "Purva bridējs". 

Burtnieka
ezers

Burtnieka ezers

Silzemnieki, Burtnieku pagasts, Burtnieku novads
Komentāri
Burtnieka ezera apkārtnē pieejamas sešas laivu bāzes ar iespēju nomāt laivas makšķerēšanai vai atpūtas izbraucieniem ezerā. Labākās skatu vietas uz ezera ainavu paveras no Silzemnieku skatu torņa vai stāvajiem krastiem pie Burtnieku vecās kapsētas.

Rezultāti kartē