Banner 980x90

Valmierā gaidāms globālās izglītības forums

Šī gada 1.februārī biedrība "Izglītības attīstības centrs" (IAC) uzsāk projektu "Globālā izglītība – iesaistei, izaugsmei, ilgtspējai". Projekta klātienes un e-vides debatēs iesaistītie Latvijas un starptautiskie partneri pulcēsies projekta centrālajā pasākumā – globālās izglītības forumā, kas norisināsies 2015.gada 8.-10.jūnijā, Valmierā, Vidzemes Augstskolā.

Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja projekta pārstāve Diāna Stendzeniece, projekta mērķis ir iepazīstināt starptautisko sabiedrību ar Latvijas labo praksi globālās tematikas integrēšanā formālajā izglītībā, kā arī veidot pieredzes apmaiņas platformu izglītības jomas profesionāļu sadarbībai Eiropas Savienības un Austrumu partnerības valstīs. Projekta īstenošana ir iekļauta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē notikumu kalendārā.

Projekta pasākumi būs vērsti divos galvenajos virzienos: 1) Latvijas inovatīvās pieredzes globālās/attīstības izglītības popularizēšana; 2) debates par izglītības lomu konkurētspējas stiprināšanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā mūsdienu pasaulē starp Latvijas, ES un Austrumu partnerības valstu globālās un attīstības jomas speciālistiem.

Projekts paredz plaši iesaistīt Latvijas sabiedrību – izglītības un attīstības jomas speciālistus, pilsoniskās sabiedrības aktīvistus un jauniešus, lai veicinātu domu apmaiņu par ES aktuālajiem notikumiem. Tie ir, piemēram, Eiropas gads attīstībai, Eiropas valstu un sabiedrības uzdevumi labklājīgas un drošas nākotnes veidošanā, Latvijas un partnervalstu globālās/attīstības izglītības spēlētāju loma Tūkstošgades attīstības mērķu (TAM 2015) un Ilgtspējīgas attīstības mērķu kontekstā.

Debatēs iesaistīsies astoņu ES dalībvalstu (Latvija, Čehija, Igaunija, Lielbritānija, Lietuva, Slovākija, Slovēnija un Vācija) un divu Austrumu partnerības valstu (Gruzija un Ukraina) attīstības un izglītības jomu speciālisti, notiks viedokļu apmaiņa par izglītības lomu sabiedrības globālo kompetenču un 21.gs. prasmju pilnveidošanā. Būtiska ir Austrumu partnerības valstu piedalīšanās domu apmaiņā, un esošās labās prakses izzināšanā, jo šobrīd aktuāls ir jautājums par drošības un sadarbības telpas paplašināšanu jaunajā ģeopolitiskajā situācijā. Debates veicinās Eiropas integrācijas idejas īstenošanu praksē, izzinot dažādas pieejas attīstības jautājumu iekļaušanā izglītībā.

Globālās izglītības foruma rezultāti tiks apkopoti kā "Ieteikumi globālās dimensijas iekļaušanai izglītības dienaskārtībā". Tie būs publiski pieejami e-vidē un tiks izsūtīti nozīmīgākajām globālās izglītības nozares organizācijām Latvijā un Eiropā.

Latvija globālajā izglītībā ir uzkrājusi unikālu pieredzi – IAC ir izveidojis globālās izglītības skolu tīklu, tajā ietilpst 30 Latvijas skolas, kas ir kļuvušas par vietējo kopienu attīstības izglītības resursu centriem un ilgtspējīgu pārmaiņu veicinātājām kopienās. Ir izveidotas tālākizglītības programmas skolotājiem, izdoti globālās/attīstības izglītības mācību materiāli jauniešiem, politikas veidotājiem, ir veikts pētījums par globālās izglītības klātesamību skolu dienaskārtībā.

Globālās izglītības forums ir viens no lielākajiem ilgtspējas pasākumiem IAC īstenotajā Eiropas Komisijas projektā "Globālā dimensija sociālo zinātņu mācību priekšmetos", kas ir mērķtiecīgi virzīts globālās izglītības aktualizēšanas process pašvaldību, nacionālā un ES līmenī. Forumu "Globālā izglītība – iesaistei, izaugsmei, ilgtspējai" finansē Latvijas valsts.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)