Banner 980x90

Starptautiskā forumā Valmierā aktualizē formālās izglītības attīstību

Pirmdien, 8.jūnijā, Valmierā sācies starptautisks forums "Globālā izglītība - iesaistei, izaugsmei, ilgtspējai". Tā mērķis ir aplūkot globālās tematikas nozīmi un integrēšanu formālās izglītības attīstībā.

Kā pilsētas informācijas portāls Valmiera24.lv uzzināja pasākumā, foruma laikā iecerēts apkopot un aktualizēt Eiropas Savienības un Austrumu partnerības valstu pieredzi attīstības un globālās izglītības jomā, foruma dalībniekiem kopīgi veidojot ieteikumus globālās dimensijas iekļaušanai izglītības dienaskārtībā.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča norāda: "Kad strādāju Izglītības un zinātnes ministrijā, sapratu, ka globālās izglītības tendences un to integrēšana Latvijas izglītības sistēmā ir būtisks jautājums. Nesen es biju seminārā, kur diskutēja par izglītības saturu Latvijā - tika secināts, ka šobrīd mūsu izglītības saturas nav atbilstošs mūsdienu prasībām. Izglītības kvalitātes valsts dienestam ir svarīgi, lai attīstības izglītības jautājumi tiktu mācīti arī skolās, jo tas paaugstina izglītības kvalitāti. Attīstības izglītības jautājumi ir saistīti ar pasauli, kurā dzīvojam."

Savukārt Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš uzsver, ka viens no formālās izglītības izaicinājumiem mūsdienās ir tehnoloģiju attīstība: "Pēdējā laikā aktuāla ir tehnoloģiju attīstība un to nozīme izglītībā. Tas, kā skolotāji strādāja pirms 20 gadiem, vairs nav aktuāli. Mums ir jāmeklē jaunas informācijas iegūšanas un pasniegšanas iespējas."

Forumu rīko biedrība "Izglītības attīstības centrs" sadarbībā ar biedrību GLEN Latvia un Vidzemes Augstskolu.

Šī gada 1.februārī biedrība "Izglītības attīstības centrs" uzsāka projektu "Globālā izglītība - iesaistei, izaugsmei, ilgtspējai". Tā mērķis ir iepazīstināt starptautisko sabiedrību ar Latvijas labo praksi globālās tematikas integrēšanā formālajā izglītībā, kā arī veidot pieredzes apmaiņas platformu izglītības jomas profesionāļu sadarbībai Eiropas Savienības un Austrumu partnerības valstīs. Projekta īstenošana ir iekļauta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē notikumu kalendārā.

Globālās izglītības forums ir viens no lielākajiem ilgtspējas pasākumiem biedrības "Izglītības attīstības centrs" īstenotajā Eiropas Komisijas projektā "Globālā dimensija sociālo zinātņu mācību priekšmetos", kas ir mērķtiecīgi virzīts globālās izglītības aktualizēšanas process pašvaldību, nacionālā un ES līmenī.

Forumā gūtie secinājumi būs apkopoti izdevumā "Ieteikumi globālās dimensijas iekļaušanai izglītības dienaskārtībā", kurš rudenī tiks publicēts elektroniski, kā arī tiks izsūtīts globālās izglītības praktiķiem un politikas veidotājiem Eiropā.

Globālās izglītības forumā piedalās teju 60 izglītības un attīstības jomas profesionāļi no izglītības iestāžu, pašvaldību, valsts pārvaldes institūcijām, NVO, akadēmiskās un zinātniskās pētniecības struktūrām no vairāk nekā 10 valstīm.

Debatēs iesaistīsies astoņu ES dalībvalstu (Latvija, Čehija, Igaunija, Lielbritānija, Lietuva, Slovākija, Slovēnija un Vācija) un divu Austrumu partnerības valstu (Gruzija un Ukraina) attīstības un izglītības jomu speciālisti, notiks viedokļu apmaiņa par izglītības lomu sabiedrības globālo kompetenču un 21.gadsimta prasmju pilnveidošanā.

Būtiska ir Austrumu partnerības valstu piedalīšanās domu apmaiņā, un esošās labās prakses izzināšanā, jo šobrīd aktuāls ir jautājums par drošības un sadarbības telpas paplašināšanu jaunajā ģeopolitiskajā situācijā.

Forumu "Globālā izglītība - iesaistei, izaugsmei, ilgtspējai" Valmierā norisināsies līdz trešdienai, 10.jūnijam, to finansē Latvijas valsts.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)