Banner 980x90

Praktikumā Valmieras romu bērniem un jauniešiem diskutē par izglītību

Pirmdien, 23.martā, Valmieras Resursu centrā romu bērniem un jauniešiem (Valmieras Jaunatnes centrā "Vinda") viesojās sabiedrības integrācijas biedrības "Alternativas" izpilddirektors Kaspars Arhipovs un Latvijas Universitātes (LU) students Ruslans Miķelis, lai ar romu kopienas pārstāvjiem Valmierā diskutētu par izglītības nozīmi karjeras izaugsmē.

Kā pilsētas informācijas portāls Valmiera24.lv uzzināja pasākumā, praktikuma "Izglītība un brīvprātīgā darba iespējas Latvijā un pasaulē" būtība ir stiprināt romu pašapziņu un motivēt viņus mācībām, lai iegūtu izglītību un profesionālās karjeras izaugsmi.

Kā norāda Arhipovs, izglītībai ir liela nozīme karjeras veidošanā, taču nereti gan romu kopienas, gan latviešu ģimenēs daļa bērnu neapmeklē skolu un nav ieinteresēti apgūt skolā pasniegtos mācību priekšmetus.

Skaidrojot skolas neapmeklēšanas iemeslus, Arhipovs norāda: "Ļoti bieži tas ir atkarīgs no tā, kāda ir ģimenes nostāja izglītības jautājumos. Tas vērojams gan romu ģimenēs, gan latvieši ģimenēs, taču, lai veidotu savu profesionālo karjeru, ir nepieciešama izglītība Pieaugušie bērnus var motivēt un rādīt labu piemēru."

Tāpat Arhipovs uzskata, ka ir nepieciešams vērst uzmanību arī izglītības līmenim, kādu bērni un jaunieši var iegūt skolā.

Vairāki diskusijas dalībnieki atzina, ka pēdējo gadu laikā labai karjeras izaugsmei ar vidējo vispārējo izglītību vairs nepietiek, līdz ar to jaunieši jāmudina tiekties pēc augstākās izglītības vai apgūt arodu. 

"Mācīties vajag visu laiku, lai attīstītu sevi. Jaunieši motivāciju var gūt arī no draugu puses. Ja tev ir draugi, kas apmeklē skolu, nodarbojas ar sportu, apgūst mūziku vai kaut ko citu - arī tevi tas motivē apmeklēt skolu, lai iegūtu izglītību," bilst Arhipovs.

Lai iepazīstinātu praktiskās nodarbības apmeklētājus ar papildu iespējā iegūt pieredzi ārpus skolas, LU students Ruslans Miķelis, kurš šobrīd studē psiholoģiju, pastāstīja par brīvprātīgo darbu, piemēram, tā kā ne vienmēr skolā iespējams apgūt pieredzi, kas kalpotu par ierakstu CV, brīvprātīgais darbs piedāvā jauniešiem darboties dažādās nozarēs un apgūt iemaņas, kas nākotē varētu kalpot darba meklējumos.

Praktikums  "Izglītība un brīvprātīgā darba iespējas Latvijā un pasaulē" rīkots projekta "Integrācijas inkubators romu bērnu un jauniešu atbalstam" ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta: Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projektu līdzfinansē: Daugavpils pilsētas pašvaldība, Jelgavas pilsētas pašvaldība, Talsu novada pašvaldība un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)