Banner 980x90

Kā noteikt atbilstošākos rotaslietu izmērus?

Lai jebkura veida rotaslieta būtu ērta un izskatītos labi, to valkājot, tās izmēram un formai ir jāatbilst cilvēka proporcijām. Ne visas zelta vai sudraba rotas derēs visiem. Neatbilstoša izmēra rotaslietas var būt gan par ciešu, gan pārāk vaļīgas, abos gadījumos būtiski apgrūtinot to ērtu valkāšanu un palielinot rotaslietas traumēšanas vai pat pazaudēšanas riskus. Visbiežāk ar rotaslietu izmēra izvēli var kļūdīties, iegādājoties rotas interneta veikalos, kad nav iespējams vēlamo rotaslietu piemērīt klātienē. Lai pēc pirkuma saņemšanas nebūtu uzreiz jāveic iegādāto rotu pārveidošana, vēlams atcerēties pāris ieteikumu.

Atbilstošākā gredzena izmēra noteikšana

Roku pirkstu apkārtmēri var būt ne tikai savstarpēji atšķirīgi, bet arī periodiski mainīties apkārtējās vides vai veselības stāvokļa ietekmē, tādēļ, pasūtot gredzenus, ir īpaši rūpīgi jāpārbauda piemērotākais gredzena izmērs. 

Vislabākais laiks gredzena mērīšanai ir vēla pēcpusdiena, kad ārējie faktori var vismazāk ietekmēt pirkstu apkārtmēru. Turklāt pirkstu nav ieteicams mērīt uzreiz pēc pamošanās, pēc treniņa vai dušas apmeklējuma. 

Lai ērti pārliecinātos par gredzena izmēru mājas apstākļos, var izmantot jau esošu gredzenu vai diegu. Ar diegu, to aptinot ap pirkstu un atzīmējot pārklāšanās vietu, var iegūt pirksta apkārtmēru, kas savukārt ir jāizmēra un jāsalīdzina ar tiešsaistē brīvi pieejamām gredzenu izmēru tabulām, taču ir jāņem vērā tas, ka gredzena apkārtmēru nedaudz var ietekmēt arī paša gredzena unikālās dizaina iezīmes.

Rokassprādzes garuma noteikšana

Salīdzinot ar gredzeniem, visvieglāk atbilstošāko izmēru ir noteikt rokassprādzēm. Ar mērlenti apvelkot ap plaukstas locītavu, ir iespējams gan pārliecināties par vēlamo apkārtmēru, gan attālināti piemērīt interneta veikalā norādītos rokassprādzes izmērus. 

Tomēr, pārbaudot pieejamos rokassprādžu izmērus, ir jāņem vērā tas, ka ikdienas lietošanā daudz parocīgākas būs rokassprādzes, kas pārāk cieši nepieguļ rokas locītavai. Pārāk ciešas rokassprādzes ne tikai apgrūtina kustības, bet arī daudz biežāk ir pakļautas lielākam saplīšanas riskam, jo uz tām spēcīgāk iedarbojas kustību radītais spēks un iekšējais spriegums. 

Īstā rotu meistara izvēle

Dažreiz ir vēlme nevis iegadāties jau gatavas rotas, bet pasūtīt individuālas rotaslietas. Šajā gadījumā ar izmēru nebūs jākļūdās. Labs rotu meistars izgatavos tieši tādas rotas, kas patiks tieši jums!

Vai ir kāda juvelieru darbnīca Rīgā, kas izgatavo rotas uz pasūtījuma? Jā, ir gan! Apskatiet Fabledsilver rotas! Šis juvelieris Rīgā izgatavos skaistākās sudraba rotas no pārstrādātā sudraba, rūpējoties arī par apkārtējo vidi!

Fabledsilver sudraba rotu darbnīcā ir iespējams ne tikai pasūtīt vai iegādāties jau gatavas oriģināla dizaina sudraba rotaslietas, piemēram, plašā klāstā pieejami sudraba auskari un gredzeni, bet iespējams arī veikt sudraba rotu pārveidošanu, pielāgojot tās lietotājam.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)