6 jautājumi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotākās ziemas riepas

Pienākot sezonu maiņai, daudziem autovadītājiem aktuāla kļūst jaunu auto riepu iegāde. Taču dažreiz, aplūkojot piedāvājumu, ir viegli apjukt  kā izvērtēt, kuras no visām pieejamajām riepām būs labākās un drošākās? Turpinājumā 6  jautājumi veiksmīgākai riepu izvēlei. 

Vai manam auto nepieciešamas ziemas riepas ar radzēm? 
Piedāvājumā gan parastās neradžotās riepas, gan arī riepas ar radzēm. Lai saprastu, kurš no šiem variantiem būs piemērotākais, jāizvērtē savi braukšanas ieradumi. Piemēram, ja plānots pārsvarā pārvietoties pa labi tīrītiem  ceļiem, labs variants būs riepas bez radzēm. Savukārt, ja sanāk daudz braukt pa lauku ceļiem, kas bieži vien ir apledojuši un netīrīti, veiksmīgāka izvēle būs radžotas riepas. 

Kādos gadījumos vērts iegādāties vissezonas riepas?
Nopērkamas arī vissezonas riepas. Kā vēstī pats nosaukums, tās piemērotas braukšanai visu gadu  gan vasarā, gan ziemā. Tomēr der atcerēties, ka to sniegums nebūs tik labs kā speciālām konkrētai sezonai piemērotām riepām. Vislabāk vissezonas riepas iegādāties tad, ja ar auto netiek veikti lieli attālumi. 

Vai riepu klasei ir nozīme? 
Kam dot priekšroku  budžeta, ekonomiskās vai Premium klases riepām? Tas, protams, atkarīgs no šim pirkumam atvēlētā budžeta. Tomēr uz kvalitātes rēķina gan taupīt nevajadzētu, jo riepas ir būtisks elements, kas atbild par drošību uz ceļa.

Vai lietotu riepu iegāde būs labākais lēmums? 
Mazlietotu riepu iegāde var šķist ekonomiski izdevīgs risinājums, taču tas arī saistās ar riskiem, jo nav zināms, kādos apstākļos tās tikušas lietotas un uzglabātas. Tāpat jāņem vērā, ka riepām ir derīguma termiņš, tādēļ jaunu riepu iegāde noteikti būs drošāks risinājums. 

Vai, izvēloties riepas, ņemt vērā neatkarīgo riepu testu rezultātus? 
Ik gadu riepas tiek pārbaudītas neatkarīgajos testos, lai saprastu, kuras no tām uzrāda labākos rezultātus konkrētai sezonai raksturīgos laikapstākļos. Ieskatīšanās šo testu rezultātos var palīdzēt pieņemt labāko lēmumu riepu izvēlē! 

Kur iegādāties riepas ziemai? 
Labākā vieta, kur iegādāties kvalitatīvas riepas ziemai, ir specializēts riepu serviss. Piemēram, MMK riepu servisā atradīsiet dažāda veida ziemas riepas  atliks tikai izvēlēties piemērotākās. Ieskatieties  www.mmkserviss.lv. 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu