Vidzemes Augstskola gatava sadarboties ar uzņemējiem

ViA docētājs Visvaldis Valtenbergs stāsta, ka, lai palielinātu Vidzemes uzņēmēju individuālās iespējas konkurēt Latvijā un globālajā tirgū, ViA var tiem piedāvāt trīs veidu aktivitātes:
*Aktivitātes, kas veicina zināšanu ieguvi par patērētājiem, nozari un tirgu
Viena no iespējām ir ViA studentu iesaistīšana pētniecībā par uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem, tajā skaitā, piemēram, tirgus izpētes, patērētāju uzvedības, finanšu un riska analīzes pētījumu veikšanā vai biznesa plāna izstrādē u.c.. Students, kurš pētījuma veikšanai tiktu izraudzīts konkursa kārtībā, ar ViA fonda palīdzību par padarīto darbu saņemtu stipendiju. ViA Starptautisko projektu vadītāja - zinātniskā sekretāre Zane Kalniņa stāsta, ka stipendijas sniegšana studentam pētījuma veikšanai ir pievilcīgs piedāvājums uzņēmējiem, jo novirzot finansējumu caur ViA fondu, ir iespējams saņemt nodokļu atlaides.
*Aktivitātes, kas veicina pārdošanu
Starp pasākumiem, kas veicina pārdošanu, ViA piedāvā atbalstu sociālo kampaņu, investīciju projektu, sociālo mediju, mārketinga stratēģiju, finanšu analīžu un citu projektu izstrādē. "Reklāmas vairs neuzrunā, ir vajadzīgas attiecības ar patērētāju", skaidro V.Valtenbergs.
* Aktivitātes, kas veicina attīstību
Vēl viena no iespējām, ko ViA piedāvā uzņēmējiem, ir studentu prakses. Prakses laikā uzņēmumā studentam var izvirzīt konkrētu veicamu uzdevumu, kas ir noderīgs uzņēmumam. Turklāt starptautisko prakšu ietvaros ir iespējams piesaistīt konkrētu valstu ārvalstu studentus. Akadēmiskā departamenta vadītāja Iveta Putniņa stāsta, ka: "ViA ir plašs partneru loks ārvalstīs. Studējot apmaiņā, uzņēmējam interesējošā valsīt, studentam var dot uzdevumu tur kaut ko izpētīt, apskatīt, piedalīties ārvalstu izstādēs un citos pasākumos".
*Praktiskie instrumenti, lai atvieglotu uzņēmumu darbu
ViA, attīstoties, savām vajadzībām ir radījusi vairākus informāciju tehnoloģiju produktus, kas varētu ieinteresēt uzņēmējus. Pirmais un komerciāli veiksmīgākais risinājums ir lietvedības informācijas sistēma. Tā ir dokumentu arhivēšanas sistēma, kur visi ienākošie un izejošie dokumenti tiek arhivēti. Otrs produkts ir darbinieku bezvadu identifikācijas kartes, kuras var izmantot pie dažādām ierīcēm, piemēram, kopēšanas tehnikas. Bez šiem produktiem ir vēl arī uzskaites un kontroles programmatūra, pamatlīdzekļu uzskaites sistēma, telpu noslodzes sistēma, incidentu vadības sistēma, jubilāru atgādinājuma sistēma un citas, skaidro ViA IT un infrastruktūras attīstības vadītājs Sandris Sietiņsons.
ViA piedāvā uzņēmējiem arī Vidzemes Mūžizglītības centra pakalpojumus. Centra pakalpojumos ietilpst visdažādāko semināru un kursu organizēšana, kurus var rīkot gan augstskolā, gan uz vietas uzņēmumos. Februārī tiks dibināta Latvijas mūžizglītības asociācija, kurā jau ir iesaistījušās 10 augstskolas. Tā rezultātā, piemēram, Latvijas Lauksaimniecības organizētos kursus varēs apgūt Valmierā, nebraucot uz Jelgavu. Vēl viens no piedāvājumiem, kas var būt saistošs uzņēmējiem, ir Atvērtā universitāte, kur interesents var apgūt atsevišķus kursus viņam piemērotā laika, nestudējot augstskolā četrus gadus, norāda Vidzemes Mūžizglītības centra direktore Inguna Jurgelāne.
ViA interesējas par veselīgu pārtiku, jo, pirmkārt, vēlas kļūt par "zaļo augstskolu" un zaļās augstskolas statuss uzliek par pienākumu rūpēties ne tikai par izmešu samazināšanu un atkritumu savākšanu, bet arī par gudru patēriņu, kas nozīmē patērēt vietējo produkciju. Otrkārt ViA jau ir iesaistījusies Gaujas nacionālā parka klasterī. Līdz ar to, augstskolai jau ir pieredze šāda veida sadarbībā, skaidro ViA docētājs Visvaldis Valtenbergs.
Valmiera24.lv jau vēstīja, ka 15.janvārī, Vidzemes Augstskolā norisinājās Vidzemes augstvērtīgas un veselīgas pārtikas klastera dalīborganizāciju tikšanās, kuras laikā klātesošie pārrunāja klastera attīstības aktualitātes un plānus 2013.gadam, kā arī ViA iepazīstināja ar savu piedāvājumu klastera dalībniekiem.