Banner 980x90

Ventspils Jūras svētkus apmeklējuši 25 000 cilvēku

Aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspilī notikušos Jūras svētkus divu dienu laikā kopumā apmeklējuši apmēram 25 tūkstoši cilvēku, pilsētas informācijas portāls Ventspils24.lv uzzināja pilsētas domē.

Ar skaļām sirēnām un ovācijām sagaidot flotes, loču velkoņu un zvejas kuģu parādi, ar vienu no kuģiem ieradās arī Neptūns ar zelta zivtiņām, tā simboliski ar svētku uzrunām arī atklājot svētku norisi. Jūras svētku vadmotīvs šogad – "Zelta Zivtiņu meklējot". Zelts nozīmē pārticības un lustīgas dzīvošanas krāsu, bet zivs - Ventspils īsto garšu.

Ar skaļām sirēnām un ovācijām sagaidot flotes, loču velkoņu un zvejas kuģu parādi, ar vienu no kuģiem ieradās arī Neptūns ar zelta zivtiņām, tā simboliski ar svētku uzrunām arī atklājot svētku norisi. Jūras svētku vadmotīvs šogad – "Zelta Zivtiņu meklējot". Zelts nozīmē pārticības un lustīgas dzīvošanas krāsu, bet zivs - Ventspils īsto garšu.

Visu turpmāko dienu galvenie svētku notikumi notika Ostas promenādē - no piemiņas akmens "Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru atdusas vieta ir jūras dzelme" līdz "Hercoga Jēkaba" piestātnei. Pēc svētku atklāšanas turpat uz centrālās skatuves visas dienas garumā tautā iemīļotas dziesmas dziedāja populāri dueti Liene Šomase un Jānis Moisejs, Sabīne Berezina un Rasels, Jolanta Gulbe un Deniss Paškevičs, Eolika un citi. Pēcpusdienā uz skatuves kāpa Ventspils "Big Band" un izcilais zviedru trompetists Lase Lindgrēns, izpildot leģendārās grupas "ABBA" zelta hītus. Uz "Zelta vidusceļa" jeb alternatīvās skatuves Lingas vadībā kāpa "Elpa", Guntis Veits un "Manta". Atsevišķa skatuve jeb Zelta Zivtiņas vēlēšanās iecirknis bija atvēlēta dažādiem vokālajiem ansambļiem, te varēja uzrakstīt un iemests vēlēšanos urnā savu kvēlāko vēlēšanos, kas tika nodota Neptūnam, kurš pudeles vēstījuma formā to nodeva mātei Jūrai.

Pat veselās divās vietās varēja nobaudīt zivju zupu. Jau no pusdienas gardu uz uguns gatavotu ziv'zupu varēja baudīt Amatu mājā. Kamēr vārījās jauns grāpis un zupa bija jāpagaida, tikmēr turpat varēja līksmi izdancoties. Ne mazāk lustīga zivju zupas vārīšana bija arī Skolas un Lielās ielas krustojumā - te skanēja arī makšķernieku stāsti, kopīgi uzdziedāja sadziedāšanās dziesmas  kopā ar grupas Apvedceļš mūziķiem. Tiesa, līdz zupai bija jāgaida krietns laiciņš, taču kad tā bija beidzot gatava, nozuda īsā brīdī.

Protams, bija padomāts arī par bērniem. Livonijas ordeņa pils pagalmā darbojās ūdens darbnīcas, bet Ostas promenādē bija iespēja baudīt teātra izrādē pasaku par zvejnieku un zelta zivtiņu, izklaidēties piepūšamajās atrakcijās un Jūras akmentiņu koncertu, darboties radošajās darbnīcās ar Jūras mošķiem.

Viens no svētku tradicionālajiem notikumiem ir Pūķu laivu brauciens. Šogad sacensības pulcēja itin kuplu dalībnieku pulku. Konkurence valdīja sīva, turklāt labs pārbaudījums dalībniekiem bija vējš un Ventas viļņi. Izšķirošajos finālbraucienos uzvaru svinēja TEX BREKŠI, aiz sevis atstājot komandu "Viņi melo labāk", pagājušā gada uzvarētājus Strigins un Ventspils frīsbija klubu.

Jūras svētki turpinājās svētdien. Lai arī ne vairs ar tik plašu, taču ne mazāk aizraujošu programmu. Šī diena bija veltīta pašiem mazākajiem ventspilniekiem un mūsu pilsētas viesiem, kā arī ģimenes lokā pavadīt aizraujošu dienu Piejūras Brīvdabas muzejā.Bērnu pilsētiņā valdīja patiesi īsteni Jūras svētki - te viesojās trīs Zelta zivtiņas, vedot bērnus aizraujošās rotaļās un piedzīvojumos. Kopā ar Zelta zivtiņām bērni auda zelta pasaku tīklu, meklēja jūras dārgumus un atslēgu uz zemūdens pili, brauca jūrā ar lielu kuģi un sacentās spraigās sacensībās. Taču te bija ko darīt ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem, jo vairākus uzdevumus bija iespēja veikt kopā ar savām atvasēm. Piemēram, no dažādu krāsu auduma gabaliņiem noaust paklāju ar zivs attēlu.

Brīvdabas muzejs priecēja gan lielus, gan mazus ar patiesu pēcsvētku baudīšanas pasākumu - dažādām prāta un veiklības spēlēm. Īpašu uzmanību prasīja jestrās makšķerēšanas punkts - bija krietni jāpacenšas, lai valdītu pār vēju un izpildīt uzdevumus. Ne mazāk veiklības un arī spēka bija nepieciešams zābaku mešanas sacensībās. Vīru konkurencē tālākais metiens bija turpat 30 m tālumā, tāpat pie balvas varēja tikt atsevišķi arī dāmas un bērni. Populāra nodarbe bija seno zvejas rīku nozīmes atminēšana. Paralēli jestriem dančiem un jūras ziņģēm varēja nobaudīt gan turpat uz vietas gatavotas zivis, gan pārbaudīt savas prasmes atmiņas spēlēs, arī krāsoties un pārbaudīt sevi zivju pazīšanā.  

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)