Banner 980x90

Valmieras pašvaldības 2016.gada budžets - pilsētas attīstībai

Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti 28.janvārī vienbalsīgi pieņēma pašvaldības 2016.gada budžetu, pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informē Valmieras pilsētas pašvaldības Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

"Budžets ir orientēts uz pilsētas attīstības veicināšanu šodien un ilgtermiņā. Tas veidots, lai sniegtu atbalstu esošo uzņēmēju attīstībai, kā arī parādītu, ka Valmiera ir atvērta un pievilcīga jauniem uzņēmējiem un investoriem. Daudzas ieceres pilsētvides sakārtošanā, augstas kvalitātes izglītības un daudzveidīga interešu izglītības piedāvājuma nodrošināšanā, kultūras, atpūtas un sporta piedāvājuma izveidē iniciētas, lai pilsētā būtu augsta dzīves kvalitāte tās iedzīvotājiem, kā arī lai Valmieru par savu mājvietu izvēlētos cilvēki, kuri ir jaunas dzīvesvietas meklējumos, gatavi jauniem personīgās izaugsmes izaicinājumiem. Rūpēsimies, lai pašiem un arī pilsētas viesiem ir daudzveidīga, kvalitatīva kultūras, atpūtas un sporta pasākumu programma," 2016.gada budžetā iezīmētās attīstības ieceres raksturo Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Pašvaldības 2016.gada kopbudžeta kopējie ieņēmumi plānoti 30 253 534 eiro apmērā.

Būtiskākais pašvaldības ieņēmumu avots ir nodokļu ieņēmumi. 2016.gadā nodokļu ieņēmumi plānoti 17,49 miljonu eiro apmērā. Lielāko īpatsvaru – 89,7% – 2016.gada nodokļu ieņēmumos veido iedzīvotāju ienākuma nodoklis, bet nekustamā īpašuma nodoklis – 9,4%. Ņemot vērā, ka iedzīvotāju ienākuma nodokli aprēķina, pamatojoties uz deklarēto iedzīvotāju skaitu iepriekšējā gada 1.janvārī, Valmieras pilsētas pašvaldībai ir ļoti būtiski, lai pilsētā dzīvojošie un strādājošie iedzīvotāji un viņu bērniem būtu šeit deklarēta dzīvesvieta.

Valmieras pilsētas pašvaldības 2016.gada kopbudžeta kopējie izdevumi plānoti 30 228 379 eiro apmērā. 48,7% (14,7 miljoni eiro) veido izdevumi izglītībai, 16,6% (5 miljoni eiro) kultūrai, atpūtai, sportam, reliģijai, 11,4% (3,5 miljoni eiro) ekonomiskajai darbībai, 7,8% (2,4 miljoni eiro) sociālajai aizsardzībai, 5,9% (1,8 miljoni eiro) pašvaldības teritoriju un ēku apsaimniekošanai, 2,3% (669,6 tūkstoši eiro) vides aizsardzībai, 1,1% (359,7 tūkstoši eiro) sabiedriskajai kārtībai un drošībai, kā arī veselības jomai un neparedzētiem gadījumiem.

Ekonomiskās darbības nodrošināšanai paredzētie izdevumi 2016.gadā ir 3 471 240 eiro, kas ir par 124,4% jeb 1,9 miljoniem eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā. Pilsētas satiksmes infrastruktūras sakārtošanai paredzēti 2,8 miljoni eiro. Ielu izbūvei un kapitālajiem remontiem paredzēti 1,7 miljoni eiro, tai skaitā Georga Apiņa ielas pārbūvei posmā no Beātes ielas līdz Rubenes ielai, kā arī Smiltenes ielas pārbūvei posmā no ūdens ielas līdz Gaides ielai un no Brenguļu ielas līdz Smiltenes ielai. 2016.gadā paredzēta trīs stāvlaukumu – pie Rīgas ielas 25B, Kārļa Baumaņa ielā 8A un pie Dīvala kapiem, darbiem paredzot 523 tūkstošus eiro. Tāpat deviņās ielās un to posmos paredzēta gājēju celiņu izbūve. Vairākām ielām un ielu posmiem tiks izstrādāti ielu pārbūves tehniskie projekti, ko varēs realizēt nākamajos gados. 2016.gadā no jauna plānots izbūvēt ielas un atjaunot gājēju ietves 44 660 m2 platībā.

2016.gada budžetā, kā katru gadu, paredzēta kompensācija sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai par pasažieru regulārajiem pārvadājumiem.

Vides aizsardzībai 2016.gadā no pamatbudžeta piešķirti līdzekļi notekūdeņu apsaimniekošanai, ziedu stādījumu, zaļās zonas, koku, kapsētu un pārvietojamo tualešu uzturēšanai, atkritumu apsaimniekošanai pilsētas zaļajā zonā un autobusu pieturās, kā arī koku uzturēšanai. Arī Kocēnu kapu meliorācijas izpētei un sabiedriskās tualetes uzturēšanai.

Pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanas 2016.gada budžeta sadaļas izdevumus veido dzīvojamo un nedzīvojamo namu apsaimniekošanas un uzturēšanas izdevumi, izdevumi ielu apgaismošanas rekonstrukcijai un uzturēšanai, kā arī citi ar teritoriju apsaimniekošanu saistīti izdevumi. 2016.gadā plānota Āra ielas apgaismojuma izbūve posmā no Skuju ielas līdz Lazdu ielai. Esošo bērnu rotaļlaukumu uzturēšanai un papildināšanai ar jauniem rotaļu elementiem paredzēti 20  tūkstoši eiro. Savukārt vēsturiskā Vecpuišu parka pārbūvei, parka izkopšanai paredzēta 68 tūkstošu eiro valsts budžeta līdzekļu dotācija. Vienības laukuma pārbūves tehniskajam projektam plānoti izdevumi 30 250 eiro apmērā. 2016.gadā paredzēts līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanas un pagalmu labiekārtošanas līdzfinansēšanai – 78 tūkstoši eiro.

2016.gadā plānots organizēt meta konkursus Vecpuiša parka, Valmieras Kultūras centra un Vecpilsētas pilsdrupu atjaunošanai kultūrvēstures centra izveidei, kam paredzēti 18 tūkstoši eiro. Valmieras pilsētas teritorijas plānojuma izstrādei paredzēta vides pārskatu un tematisko plānojumu izstrāde par 28 tūkstošiem eiro.

Brīvā laika pavadīšanas, sporta, kultūras un reliģijas programmai pašvaldības pamatbudžetā paredzēti 5 miljoni eiro, kas ir par 1,1% vairāk nekā iepriekšējā gadā. 245 tūkstoši eiro, tai skaitā 150 tūkstoši eiro valsts budžeta līdzekļi, paredzēti 2016.gada Latvijas IV olimpiādes organizēšanai. Tāpat izdevumi plānoti Valmieras bibliotēkas, Valmieras muzeja, Valmieras Kultūras centra uzturēšanai, kultūras un sporta pasākumu īstenošanai un projektu līdzfinansēšanai. 2016.gadā paredzēts izstrādāt Valmieras Kultūras centra rekonstrukcijas tehnisko projektu. Savukārt Vidzemes Olimpiskā centra attīstības projekta (1.kārta – peldbaseina celtniecība) realizācijai atvēlēti 1,92 miljoni eiro valsts budžeta līdzekļi.

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību, pieaugot pilsētas ekonomiskajai aktivitātei, pašvaldības policijas funkciju veikšanai 2016.gadā plānots iegādāties jaunu automašīnu un vairākās vietās pilsētā uzstādīt videonovērošanas kameras.

Paredzēti līdzekļi arī Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskajai draudzei – Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas torņa zvanu telpas rekonstrukcijai un zvana atjaunošanai – 15 tūkstošu eiro apmērā. Savukārt Valmieras Sirdsskaidrā Sergija Radoņežas pareizticīgo draudzei – baznīcas rekonstrukcijai – 10 tūkstoši eiro, bet Valmieras Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas Katoļu draudzei – baznīcas uzturēšanai – 3 tūkstoši eiro.

2016.gada pamatbudžetā izglītībai paredzēti 14,73 miljoni eiro, kas sastāda 48,7% no kopējiem pašvaldības izdevumiem un kas ir par 1,14 miljoniem eiro vairāk nekā iepriekšējā gada sākotnējā plānā.

Interešu, profesionālās vidējās un profesionālās ievirzes izglītības programmu finansēšanai paredzēti izdevumi 2,3 miljonu eiro apmērā, kas ir 15,9% no kopējiem izglītības izdevumiem. Tos veido izdevumi Valmieras Mākslas vidusskolas, Valmieras Mūzikas skolas, Valmieras Bērnu sporta skolas (VBSS) un Valmieras Jaunatnes centra "Vinda" uzturēšanai. VBSS piedalās Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas līdzfinansētā Augstas klases sportistu sagatavošanas centru 1.posma īstenošanas programmā trīs sporta veidos (BMX riteņbraukšana, vieglatlētika, peldēšana).

Tāpat 2016.gadā plānoti vairāku izglītības iestāžu remonti, piemēram, Valmieras 5.vidusskolas sporta zāles jumta un grīdas remonts. Gatavojoties Eiropas Savienības struktūrfondu programmām, vairākām izglītības iestādēm paredzēta tehnisko projektu izstrāde. 2016.gadā plānota dienesta viesnīcas Ausekļa ielā 25C un Valmieras Viestura vidusskolas, tai skaitā sporta zāles tehniskā projekta izstrāde, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas baseina ēkas pārbūves par sporta zāli tehniskā projekta izstrāde, kā arī Valmieras Mākslas vidusskolas un Valmieras Mūzikas skolas mēģinājuma zāles pārbūves tehnisko projektu izstrāde.

Sociālajai aizsardzībai 2016.gadā paredzēts izlietot 2,34 miljonus eiro, kas ir par 6,52% jeb 153 tūkstošiem eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā. 2016.gadā pašvaldība saglabājusi visus sociālo pabalstu un pakalpojumu veidus: brīvpusdienu nodrošināšanu skolu audzēkņiem, uzturmaksu atlaides pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, bērna piedzimšanas pabalstu, braukšanas maksu atvieglojumu saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem sociālās garantijas bāreņiem un audžuģimenēm, kā arī samaksu par sociālo aprūpi un rehabilitāciju, asistentu un mājas aprūpes pakalpojumiem, personu uzturēšanos Dienas centrā personām ar garīga rakstura traucējumiem, sociālās mājas un nakts patversmes uzturēšanai Purva ielā 13. Līdzekļi paredzēti arī sociālajā sfērā darbojošos nevalstisko organizāciju darbības nodrošināšanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības budžets ir izstrādāts, pamatojoties uz Valmieras pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā un attīstības programmā 2015.-2020.gadam ietvertajiem pašvaldības ilgtermiņa attīstības mērķiem un prioritātēm, kas ir noteiktas, ņemot vērā iedzīvotāju, dažādu iestāžu, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju ierosinājumus, kā arī apkārtējo novadu un Vidzemes plānošanas reģiona ilgtermiņa attīstības stratēģiju, Latvijas Nacionālo attīstības plānu 2014.-2020.gadam, Latvijas ilgtermiņa attīstības stratēģiju līdz 2030.gadam, kā arī daudzus citus dokumentus.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)