Banner 980x90

Valmieras pašvaldība aicina piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu kādas kvadratūras dzīvokļi iedzīvotājiem ir visaktuālākie

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Valmieras pilsētas pašvaldības 24.septembra domes sēdē deputāti atbalstīja lēmumu uzdot Valmieras pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA "Valmieras Namsaimnieks" veikt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas projektēšanas un būvniecības darbus. Lai uzzinātu, kādas kvadratūras dzīvokļi iedzīvotājiem ir visaktuālākie, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina interesentus piedalīties aptaujā, kas pieejama www.valmiera.lv.

Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, aptaujā balsojuma veidā aicina izteikt viedokli par to, kādas platības dzīvokļi būtu jābūvē visvairāk, proti, vienas, divu vai trīs istabu.

Lēmumu uzsākt daudzdzīvokļu īres namu būvniecību pamato Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: "Kā nosaka likums "Par pašvaldībām", viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir sniegt palīdzību iedzīvotājiem dzīvokļa jautājumu risināšanā. Šobrīd jaunu speciālistu un darbaspēka piesaisti Valmieras pilsētai arvien vairāk apgrūtina dzīvokļu trūkums. Proti, jau vairākus gadus īres tirgū Valmierā apgrozījumā ik mēnesi ir aptuveni 10 dzīvokļu, kas pat daļēji nespēj nosegt iedzīvotāju pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem. Turklāt dzīvokļu īres maksa, neiekļaujot komunālos maksājumus, divistabu dzīvoklim sastāda 250-350 eiro (ar tendenci maksai regulāri pieaugt). Pēc statistikas datiem dzīvokļu cenas Valmierā ir otras augstākās aiz Rīgas, sasniedzot 515 eiro/m2. Tāpat jāpiemin, ka pašreizējā likumdošana pašvaldībai liedz iespēju piešķirt apdzīvojamo platību iedzīvotājiem darbspējas vecumā ar stabiliem ienākumiem, kuri neatbilst kādai no sociāli mazaizsargātām grupām. Tā kā pašvaldības interesēs ir, lai pilsētā un ražotnēs netrūktu kvalificēta darbaspēka, kā arī lai valmieriešiem un potenciālajiem pilsētas iedzīvotājiem būtu nodrošināta iespēja īrēt apdzīvojamās platības, pēc ilgām diskusijām nolēmām problēmu risināt, deleģējot uzdevumu SIA "Valmieras Namsaimnieks" – uzsākt īres nama būvniecības projektu."

Šobrīd notiek darbs pie projekta nolikuma un tehniskās specifikācijas izstrādes, lai varētu uzsākt iepirkuma procedūru. Pagaidām plānots, ka īres namā varētu būt 150 dzīvokļu. To platība nebūs liela, proti, vienas istabas dzīvoklim 23-25 m2, divu istabu dzīvoklim 36-38 m2, bet trīs istabu dzīvoklim 46-48 m2, tādējādi veidojot tos kā pirmo dzīvesvietu tiem, kuri vēlas strādāt Valmierā un kuri vēl nav līdz galam izlēmuši, vai izvēlēties Valmieru par savu pastāvīgo dzīvesvietu. Aptuvenais īres ilgums būs pieci gadi, kā laikā jaunās ģimenes ir nostabilizējušās un sapratušas, kā un kur veidot savu nākotni. "Pašreizējais uzdevums ir rūpīgi izstrādāt konkursa nolikumu, lai ēka tiktu uzbūvēta kvalitatīvi. Vēlamies, lai tā būtu energoefektīva un ērti uzturama. Tā kā Latvijā jau ir izstrādāti dzīvojamo namu tehniskie projekti, ceram, ka iepirkuma procesā ātri atradīsim uzņēmēju, kurš mums piedāvās jau gatavu projektu, atbilstošu mūsu norādītajai tehniskajai specifikācijai. Līdz ar to ceram, ka iepirkuma process noritēs ātri un bez sarežģījumiem. Plānojam, ka īres nama būvniecība varētu tikt pabeigta 2017.gadā," stāsta J.Baiks.

Valmiera24.lv jau vēstīja, ka Valmieras pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA "Valmieras Namsaimnieks" plānotajā daudzdzīvokļu īres namā dzīvokļus potenciālajiem īrniekiem piešķirs izsoles kārtībā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)