Valmierā nav iespēju uzņemt bēgļus

Valmieras pilsētas pašvaldība neredz iespēju uzņemt bēgļus no Lībijas, Sīrijas un citām valstīm. Tā nav pašvaldībām likumā noteiktā funkcija, kā arī šis jautājums nav diskutēts ar pašvaldībām no valsts puses.
Kā pilsētas informācijas portālam Valmiera24.lv paskaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras pilsētas pašvaldībai nav pieredze bēgļu uzņemšanas jautājumos, un pašvaldība nav saņēmusi oficiālu lūgumu iesaistīties. Tas ir komplekss jautājums, kā risinājumi ir rūpīgi jāizvērtē.Tāpat Baiks uzsver, ka pilsētā ir dzīvojamā fonda trūkums - arī valmierieši un apkārtējo novadu iedzīvotāji, kuri vēlas Valmierā strādāt vai mācīties, saskaras ar grūtībām atrast sev dzīvojamās telpas, īres dzīvokļus vai dienesta viesnīcas, tādējādi Valmierai nav praktisku iespēju izmitināt bēgļus.
Dzīvojamā fonda palielināšanas jautājums Valmieras pilsētas pašvaldībā definēts, kā viena no galvenajām prioritātēm, kurai aktīvi meklējam risinājumus.
"No savas puses strādājam pie tā, lai palielinātu dzīvojamo fondu. Mums ir svarīgi, lai varam nodrošināt dzīvokļus jaunajām ģimenēm, speciālistiem, studentiem, beidzot mācības augstskolā, kā arī ikvienam, kurš vēlas strādāt un apmesties Valmierā. Pilsētas uzdevums ir nodrošināt, lai mums ir attīstīta infrastruktūra, lai varam nodrošināt, ka iedzīvotāji var Valmierā atrast gan darbavietas, gan atbilstošus dzīves apstākļus. Mūsu prioritāte ir mūsu iedzīvotāji, lai viņi būtu motivēti dzīvot Valmierā un neplānotu pārcelties uz ārvalstīm. Lai mūsu uzņēmumi varētu sev piesaistīt kvalificētus dažādu jomu speciālistus," skaidro Baiks.
Tāpat Baiks norāda, ka nav skaidrības par Eiropas Savienības politiku saistībā ar bēgļa statusa piešķiršanu, kā arī par to, kā valdība iecerējusi sabiedrībā integrēt bēgļus un, kā notiks uzturēšanās atļauju piešķiršanas process.
Šobrīd patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki" kopš tā atvēršanas brīža 1998.gadā līdz 2014.gada nogalei patvērumu lūgušas 1440 personas, no tā bēgļu statuss 16 gadu laikā piešķirts 64 cilvēkiem.