Banner 980x90

Saldus pašvaldības vadītāja Indra Rassa: Cilvēki ir noguruši no reformām

Saldus24.lv
Saldus24.lv

Saldus novada pašvaldība neizjūt vajadzību pēc jaunas administratīvi teritoriālās reformas, aģentūrai LETA atzina Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa (LRA), paužot viedokli, ka cilvēki ir noguruši no reformām.

"No Saldus novada pašvaldības viedokļa nejūtam nepieciešamību reformēt pašvaldības. Saldus novada teritorija - 15 pagasti - ir optimāla," atzina Rassa. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valdības koalīcijas partneriem iesniegtā jaunā reformas koncepcija paredz, ka Saldus novadam, iespējams, varētu pievienot blakus esošos Brocēnu un Skrundas novadus. Rassa par šādu ideju izsakās piesardzīgi: "Ja tā būs un ja iedzīvotāji tā tiešām vēlēsies, tad pieļauju tādu variantu, bet mēs īpaši pēc tā nealkstam." Domes priekšsēdētāja uzsvēra, ka Saldus novadā ir tikai viena pilsēta, un tas esot vērtējams pozitīvi, jo pilsētas prasa papildu uzturēšanas izdevumus, līdz ar to Saldus novads nemaz nebūtu ieinteresēts blakus esošo novadu pilsētu pievienoša

Saldus novada pašvaldības vadītāja arī apšauba, vai šis ir īstais laiks, kad realizēt jaunu pašvaldību reformu, norādot, ka "cilvēki ir noguruši no reformām".

"Pēc iepriekšējās reformas septiņu gadu laikā esam daudz padarījuši - radījuši normatīvo dokumentu sistēmu, izveidojuši zināmu stilu, tāpēc būtu grūti, ja mums pievienotu citu novadu, ar citu stilu," atzina Rassa.

Vienlaikus Saldus pašvaldības vadītāja pieļauj, ka atsevišķām mazajām pašvaldībām, iespējams, vajadzētu domāt par apvienošanos, ja tām ir grūtības izpildīt visas likumā "Par pašvaldībām" noteiktās funkcijas. Viņa uzsvēra, ka lielākām pašvaldībām tomēr esot vienkāršāk administrēt projektus, piesaistīt tiem finansējumu, kā arī aizpildīt nepieciešamās amata vietas ar pilnas slodzes darbiniekiem. "Esmu vadījusi gan lielāku, gan arī mazāku pašvaldību - kādreizējo pagasta padomi, tāpēc varu salīdzināt un teikt, ka lielākai pašvaldībai tomēr ir lielākas iespējas," atzina Rassa. Tomēr viņa uzsvēra, ka mazajām pašvaldībām jādod iespēja pašām lemt par iespējamo apvienošanos un to nedrīkst diktēt "no augšas".

Jau ziņots, ka VARAM valdības koalīcijas partneriem iesniegusi jaunu reformas koncepciju, kurā piedāvāti divi iespējamie reformu varianti.

Viens no ministrijas piedāvātajiem variantiem paredz, ka tiks izveidots 49 novadu un deviņu republikas pilsētu administratīvā iedalījuma modelis. Izstrādājot šo modeli, ņemti vērā vairāki kritēriji - attīstības centrs ar vismaz 1000 iedzīvotājiem, izveidots ceļu tīkls un atbilstoša infrastruktūra. Kā kritēriji ir arī vismaz viena perspektīva vidusskola novadā un tas, ka vidējais attālums no apdzīvotām vietām līdz novada administratīvajam centram ir ap 30 kilometriem.

Kā otru variantu VARAM piedāvā sākotnēji 29 sadarbības teritoriju izveidošanu ap nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem, kur pašvaldībām būs iespēja brīvprātīgi pievienoties.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)