Banner 980x90

Rīgā diskutēs par lietus ūdeņu apsaimniekošanu

12. un 13.martā Rīgā notiks Eiropas Savienības 7.Ietvara programmas līdzfinansētā projekta "Lietus ūdeņu apsaimniekošana un uzraudzība Baltijas Jūras sateces baseinā / BalticFlows" partneru darba sanāksme, kur sešu valstu partneri diskutēs par galvenajiem projekta aktivitāšu ieviešanas principiem, pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja

Sanāksmes laikā partneri plāno diskutēt un rast vienošanos par sadarbības pudura (klastera) veidošanu un koordinēta darba plāna izstrādi starp projekta partneriem un mērķa grupas pārstāvošajām insti-tūcijām lietus ūdens apsaimniekošanas jautājumu risināšanai. Ilgtspējīgu lēmumu pieņemšanai jau pašlaik uzsākta mērķa grupu aptauja par esošajām problēmām un labās prakses piemēriem lietusūdens apsaimniekošanas nozarē. Aptaujas rezultāti, kuri būs pieejami pavasarī, kalpos par pamatu turpmāko aktivitāšu saturiskajai plānošanai un ieviešanai, taču jau tagad partneri uzsāk esošās pieredzes apmaiņu un veicamo darbu strukturālo plānošanu par lietus ūdeņu uzraudzību, iesaistot iedzīvotājus, vētras radītu notekūdeņu efektīvu novadīšanu pilsētas apstākļos, un citiem risinājumiem, tai skaitā par līdzšinējo praksi Latvijā.

"Izmantojot iespēju iepazīstināt partnerus ar Latvijas pieredzi lietus ūdens apsaimniekošanā, esam aicinājuši ar savu pieredzi dalīties arī citus Latvijā jau ieviestu vai ieviešanas stadijā esošu projektu pārstāvjus - projekta "(D)rain for Life" (Igaunijas - Latvijas programma) vadītāju Juriju Kondratenko un projekta "InFrom" (Latvijas - Igaunijas - Krievijas programma) vadītājus Jūliju Petuhovu un Arni Lektaueru," stāsta Rīgas plānošanas reģiona administrācijas vadītājs un projekta uzraudzības komitejas loceklis Jānis Miezeris. "Savukārt, SIA "Aqua-Brambis" pārstāvis Juris Laicāns iepazīstinās klātesošos ar Latvijas normatīvajiem aktiem, projektēšanu un esošo situāciju lietus kanalizācijas apsaimniekošanas jomā."

"BalticFlows" ieviešana uzsākta nesen, šī ir otrā partneru darba sanāksme, cenšoties vienoties par kopē-jiem sadarbības principiem un izstrādājamo dokumentu struktūru, lai gala rezultātā tie iegūtu pielietoja-mu vērtību un kalpotu nozares sakārtošanai un attīstībai, ņemot vērā, ka virszemes notekūdeņi veido vienu no galvenajiem Baltijas jūras piesārņojuma avotiem.

Projektu, kura aktivitātes ir vērstas gan uz pilsētvides lietus ūdeņu uzraudzību un apsaimniekošanu, gan uz ūdens izkliedētā piesārņojuma slodzes uzraudzību lauku apvidos, paredzēts īstenot līdz 2016. gada nogalei. Kopēja mērķa sasniegšanai projektā sadarbojas 17 partneri - pētniecības organizācijas, uzņē-mumi un publiskā sektora institūcijas - no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Zviedrijas, Anglijas, kā arī vairāk, nekā 30 sadarbības institūcijas no minēto valstu reģioniem, Krievijas, Ķīnas, Vjetnamas un Brazīlijas, tai skaitā finanšu institūcijas, kas darbojas Baltijas jūras reģionā un Krievijas - Baltkrievijas sadarbības foruma ietvaros. Latviju pārstāv trīs organizācijas: Rīgas plānošanas reģions (RPR), kas no-drošina atbildīgo institūciju iesaisti gan nacionālā, gan pašvaldību līmenī, Latvijas Vides Investīciju fonds (LEIF), kas nodrošina Latvijas uzņēmu iesaisti projektā un Fizikālās enerģētikas institūts (FEI), nodrošinot pētniecisko institūciju iesaisti un sadarbību.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)