Banner 980x90

RA topošie mehatronikas speciālisti gūst zināšanas par modernākajām tehnoloģijām

3.februārī Rēzeknes Augstskolas (RA) Vides tehnoloģiju pārneses kontaktpunktā notika seminārs, kurā piedalījās firmas "SKF" pārstāvis Ingars Polencs, kā arī Lietuvas firmas "Inobalt" pārstāvji – Rolandas Obsta un Ričardas Lukauskas. Semināru rīkoja RA Vides tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta vadītājs Pāvels Narica.

"SKF" firmas pārstāvis stāstīja par firmas ražotajiem elektroniskajiem darbarīkiem, ar kuru palīdzību var veikt dažādus mērījumus tehniskām iekārtām. Viņš demonstrēja infrasarkano kameru, kura uz sava displeja rāda nevis attēlu, kādu mēs redzam, bet pārvērš to par attēlu, pēc kura var noteikt, kāda ir filmētā objekta temperatūra. Šis aparāts padara kādas elektroierīces vai mehānisma bojājuma atrašanu vieglāku, piemēram, gultnim tiekot bojātam, parādās lielāka berze iekšienē, līdz ar to tas sāk sakarst. Tika demonstrēts termometrs, ar kura palīdzību var noteikt kāda objekta temperatūru no attāluma, kas padara temperatūras mērīšanu vieglāku grūti pieejamās vietās un arī drošāku.

Firma "SKF" ir slavena ar tās ražotajiem gultņiem. Seminārā pārstāvis klāstīja par ražotajiem gultņiem un to attīstību, par to smērvielām, eļļošanu, kas gultņu lietošanas darba mūžu paildzina. Tika demonstrētas firmas ražotās iekārtas, kuras darbojas dažādu kļūdu diagnosticēšanā, tādējādi ietaupot daudz laika ražošanas uzņēmumos.

Lietuvas firmas pārstāvis stāstīja un demonstrēja mehatronisko iekārtu pozicionēšanas risinājumus un to piedziņas, sniedza ieskatu par dažādiem sensoriem, ar kuru palīdzību tiek risinātas tādas problēmas kā ciklu skaitīšana, ražotās preces kvalitātes noteikšana. Pozicionēšana ar mehatroniskām iekārtām lielu lomu spēlē materiālapstrādē. "Inobal" pārstāvis R. Lukauskas stāstīja un demonstrēja automātisko lineāro kustību un tās pozicionēšanu. Šāda veida piedziņu ar soļu motoriem un servo motoriem lieto materiāla apstrādes iekārtu vadīšanai, piemēram, gandrīz visām CNC iekārtām, kuras ir arī Rēzeknes Augstskolā, – CNC virpas, CNC frēzes un 3D printeri. Šāda veida iekārtas ir strauji attīstījušās, kā arī aizņem lielu daļu no materiālapstrādes iekārtām pasaules industrijā.

Semināru apmeklēja RA Inženieru fakultātes studiju programmas "Mehatronika" studenti, kuriem šī informācija šobrīd ir ļoti svarīga, gan veicot savus praktiskos darbus, gan arī nākotnē, iekļaujoties darba tirgū un strādājot kādā ražošanas uzņēmumā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)