Banner 980x90

Latgales vēstniecībā GORS atklāta Roberta Muža personālizstāde

Ilusstratīvs foto/ Foto: Ieva Čīka/ LETA
Ilusstratīvs foto/ Foto: Ieva Čīka/ LETA

Piektdien, 26.februārī Latgales vēstniecībā GORS atklāta gleznotāja Roberta Muža personālizstāde "Latvija. Ainava. Portrets", kurā eksponēta plaša ainavu retrospekcija, kā arī Latvijas vēsturē nozīmīgu personību portretu izlase. Izstāde Rēzeknē būs skatāma līdz 7.aprīlim, pilsētas informācijas portālu Rezekne24.lv informē Latgales vēstniecība GORS Mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare.

Ar izstādi "Latvija. Ainava. Portrets" ir iezīmēta jauna iniciatīva – Latgales vēstniecības GORS mākslas galerija, kas turpmāk koncertzāles apmeklētājiem, blakus skatuves mākslas notikumiem, piedāvās Latvijas kultūrtelpā nozīmīgu un interesantu dažādos žanros strādājošu mākslinieku darbu kolekcijas. Šogad te tiks eksponēti gleznotāju Anitas Melderes, Ilgvara Zalāna darbi, jaunās mākslinieces Mētras Štelmaheres inscenēto fotogrāfiju sērijas, kā arī Voldemāra Johansona instalācija "Skaņas atspulgi".

Klātesot kuplam skaitam mākslā ieinteresēto, Latgales vēstniecības GORS pastāvīgo apmeklētāju, mākslinieku, mākslas pedagogu, studentu, tika atklāta profesora Roberta Muža darbu izstāde. Kā atklāšanā teica mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, mākslinieks ir viens no nedaudziem, kurš šobrīd strādā vēsturiskā portreta žanrā. Viņa uzsvēra, ka, meklējot sasaisti starp Latvijas vēsturē un kultūrā nozīmīgām portretētajām personībām, kas darbojušās vairāk nekā gadsimta garumā, jāatzīst, ka visi šie cilvēki, tāpat kā Roberts Muzis, bijuši izcili pedagogi. Gan jaunlatvieši Andrejs Spāģis, Kronvaldu Atis, Krišjānis Barons, gan Latvijas Universitātes bijušie rektori Ivars Lācis, Mārcis Auziņš. Eksponētos portretus papildina izzinošs teksts ar portretējamās personas galvenajiem dzīves, kultūrvēsturiskā devuma datiem.

No plašās izstādē eksponēto portretu galerijas autora īpašumā atrodas vien daži viņa ģimenes locekļu portreti, pārējie darbi deponēti no Rakstniecības un mūzikas muzeja, Preiļu vēsture un lietišķās mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības, Latvijas Universitātes, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils Ziemeļblāzma, Valkas Mūzikas skolas un citām kolekcijām.

Runājot par ainavām, Roberts Muzis uzsvēra, ka sižetu meklējumos viņš apzināti cenšas izvairīties no pārlieka vispārpieņemta skaistuma, priekšroku dodot nejaušībai, impulsam, vienkāršam uzrunājošam motīvam. Izstādē redzam gandrīz bez detaļām, minimāliem izteiksmes līdzekļiem gleznoto darbu "Melnā laiva", tumsnējos zemes toņos ieturēto ainavu "Rudens", par kuru 2015. gadā autors saņēmis zelta medaļu un diplomu kā pirmais "Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā" laureāts. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)