Banner 980x90

Jelgavnieks apgūst datorprasmes 86 gadu vecumā

Četrpadsmit Zemgales reģiona un Tukuma novada skolotāji šogad aktīvi iesaistījās "Lattelecom" sociālās atbildības iniciatīvā "Pieslēdzies, Latvija!", datorprasmēs apmācot 1399 reģiona seniorus pēc 50 gadu vecuma. Ceturtdien, 4.decembrī, skolotāji, mācību vietu vadītāji un pašvaldību pārstāvji no Zemgales pulcējās uz svinīgo projekta noslēguma pasākumu, pilsētas informācijas portālam Jelgava24.lv ziņo "Lattelecom".

Zemgalē "Pieslēdzies, Latvija!" kursus apmeklēja plašākais dalībnieku skaits, salīdzinot ar citiem Latvijas reģioniem. Vislielākais skaits jeb gandrīz puse no visiem Zemgales reģiona dalībniekiem datorprasmes apguva Jelgavas pilsētā – 648, Jēkabpilī kursus apmeklēja 278, bet Dobelē – 152. Lielākoties mācības norisinājās latviešu valodas plūsmā, tomēr 33% dalībnieku prasmes apguva krievu valodā. Savukārt Jelgavas pilsētā nedaudz vairāk nekā puse dalībnieku mācījās krievu valodā.

Jelgavā mācības vadīja septiņi pasniedzēji – Klinta Kalnēja, Olga Spirta, Kadija Līkanse un Viktorija Agafonova mācīja Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā, savukārt Ieva Apine, Reinis Rukmanis un Vladimirs Judins – Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā. Visvairāk no dalībniekiem – 38% – datorkursos piedalījās pirmspensijas vecumā, bet katrs trešais seniors – tikko sasniedzis pensijas vecumu (63 – 70 gadi). Savukārt vecākais Jelgavas pilsētas dalībnieks Jāzeps Runis datorprasmes apguva 86 gadu vecumā.

Katrs ceturtais dalībnieks mācības uzsāka bez priekšzināšanām – pirmajā līmenī, 38% jelgavnieku apmeklēja Pieslēdzies, Latvija! kursu 2. līmeni, bet katrs trešais izmantoja iespēju arī apgūt sarežģītāko – 3. līmeni.

"Pieslēdzies, Latvija!" pasniedzēja Spirta skaidro: "Biju pārsteigta, ka seniori apmācībās bija tik pozitīvi un demonstrēja lielisku attieksmi pret darbu. Daudzi no viņiem bija pārsteigti par sniegto iespēju apgūt zināšanas krievu valodā. Bieži seniori uz mācībām ieradās ar domu, ka neko neprot, bet rezultātā ieguva tik daudz zināšanas, un līdz ar to gandarījumu par paveikto. Tas ievērojami cēla senioru pašapziņu. Turklāt bija prieks novērot, ka kursi palīdz senioriem arī atrast jaunus draugus un paziņas."

Savukārt skolotājas Līkanses audzēkne Silvija Dalmane saka: "Viens no lielākajiem jaunatklājumiem bija "Google" – kādas tik ziņas un informāciju tajā nevar atrast - tas ir neiedomājami. Tāpat arī iepazinos ar sociālajiem tīkliem, kuri paver pilnībā citu pasauli. Tāpat esmu priecīga, ka iemācījos galvenās iemaņas un kārtīgi darboties ar peli."

Svētes pagasta Jēkabnieku bibliotēkā un Svētes pamatskolā pasniedzēja Jāņa Zariņa vadībā datorprasmes apguva 63 dalībnieki, no kuriem vairāk kā puse internetu apguva pirmspensijas vecumā. Savukārt vecākā Jelgavas novada dalībniece Daina Borisova ar datoru sāka strādāt 74 gadu vecumā.

"Pieslēdzies, Latvija!" pasniedzējs Zariņš skaidro: "Ar senioriem ir ļoti interesanti. Pirmajās reizēs klājās grūti – pele mūk prom, un ir vajadzīgs laiks, lai iemācītos ar to apieties. Tomēr ir prieks redzēt, ka soli pa solim viss tiek apgūts. Nodarbību beigās seniori pat reģistrējas sociālajos tīklos, par kuriem pirms tam neko nebija nojautuši, un jūtas tik droši, ka paši jau iegādājas datorus."

Savukārt Zariņa audzēkne Ruta Āboliņa saka: "Mācības bez priekšzināšanām, un tajās iemācījos gan rakstīt, gan lietot epastu. Mums senioriem ļoti patika, ka pasniedzējs katru nodarbību iesāka ar iepriekšējās mācību stundas apgūtā pārjautāšanu, lai pārliecinātos, ka tiešām esam visu sapratuši pareizi. Nereti tika uzdoti kādi kontroldarbiņi, kas lika sajusties kā īstam studentam." 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)