Jelgavas 2.pamatskolas direktore: Ar esošajiem resursiem nevarēsim uzņemt sešgadniekus pirmajā klasē

Savukārt iespēju nodrošināt atbilstošu mācību saturu Keiša sauca par zīlēšanu kafijas biezumos.
Keiša uzskata, ka sistēma, kad skolēns pamatizglītību sāk apgūt no septiņu gadu vecuma, nebūtu jāizjauc. Viņa ir pārliecināta, ka izmaiņas radīs papildu slodzi bērniem, turklāt ne visas izglītības iestādes spētu nodrošināt nepieciešamo vidi un pedagogus sešgadniekiem.
"Esošā sistēma, kad bērns tiek sagatavots skolas gaitām, ir sevi pierādījusi un apliecinājusi, un tā nebūtu jāizjauc. Sešgadnieks ir mazs bērns, un jaunā sistēma nozīmē palielu slodzi. Jā, tās nebūs stundas tradicionālajā izpratnē, tie būs rotaļu elementi, bet bērniem būs jānodrošina iespēja atpūsties, pagulēt," klāstīja Keiša, piebilstot, ka, ieviešot jauno sistēmu, mācības pirmajā klasē varētu nodrošināt pirmsskolas izglītības iestādes.
"Pirmsskolas izglītības iestādēs strādā profesionāli pedagogi, kas zina, ko dara un kā bērni ir sagatavojami skolai. Ļausim viņiem strādāt," aicināja Latvijas piektās lielākās pamatskolas direktore.
Jau vēstīts, ka valdība otrdien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas virzītos grozījumus likumos, kas tostarp paredz noteikt, ka skolas gaitas sākamas no sešu gadu vecuma.
Reformas ieviešanu paredzēts sākt pēc gada - 2019.gada 1.septembrī. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) skaidroja, ka patlaban panākts kompromiss par to, ka sešgadnieki pirmajā klasē varēs sākt iet kā skolā, tā arī bērnudārzā, tādējādi atsakoties no sākotnējā priekšlikuma ieviest pārejas periodu.
Jelgavas 2.pamatskolā 2017./2018.mācību gadā izglītojas aptuveni 645 skolēni, liecina Izglītības un ministrijas apkopotie dati.