Banner 980x90

Gada farmaceite Gunita Bole-Melgaile: man patīk uzklausīt un palīdzēt

Par Gada farmaceiti atzītā Gunita Bole-Melgaile ar medicīnu saistīta kopš mācībām sestajā klasē. Lai gan dzimtā puse ir Alojas novads, Valmieru par mājām Gunita Bole-Melgaile sauc jau 20 gadus, tik pat ilgs laiks pagājis, kopš viņa strādā Valmieras Pārgaujas aptiekā.

Iesākumā Gunita Bole-Melgaile Valmieras Pārgaujas aptiekā strādāja kā analītiķe zāļu pagatavošanas procesam, bet pēc 2009.gada kļuva par aptiekas vadītāju. Tagad viņas ikdiena paiet intensīvā darbā, jo jārūpējas gan par klientu, gan darbinieku labsajūtu.

Pastāstiet, ko Jums nozīmē farmaceita darbs?

Citiem darbs ar cilvēkiem nepatīk, bet man tieši pretēji. Man patīk uzklausīt, palīdzēt un saņemt arī paldies vārdus.

Ar ko sākās Jūsu interese par medicīnu?

Kad mācījos sestajā klasē, paralēli strādāju slimnīcā par sanitāri. Pēc astotās klases izvēlējos apgūt medicīnu, absolvēju Rīgas 5.medicīnas skolu. Pēc tam sapratu, ka mācības jāturpina un uzsāku studijas Rīgas Medicīnas institūtā jeb tagadējā Rīgas Stradiņa universitātē. Kopumā studēju piecus gadus, pēc tam atgriezos dzimtajā pusē Alojā un sāku strādāt aptiekā. Alojas aptieka man patika jau bērnībā - tur bija ļoti senas aptiekas aura.

Vai arī citi ģimenes locekļi ir saistīti ar medicīnu?

Nē, ģimenē mediķu nav. Manai mammai kādreiz gan bija sapnis strādāt medicīnas nozarē, bet tas nepiepildījās. Dažreiz saku, ka esmu īstenojusi mammas sapni.

Kāda ir Jūsu ikdiena?

Tā kā esmu farmaceite un aptiekas vadītāja, darbu ir daudz - rīts ierasti sākas ar preču pasūtīšanu, tāpat bieži strādāju pie kases un pildu nepieciešamās dokumentācijas. Ikdiena visnotaļ ir dažāda, jo katrs klients nāk ar savām rūpēm un vajadzībām.

Kā Jūs raksturotu ikdienu aptiekā?

Aptiekārēm ir jāstrādā ļoti uzmanīgi un precīzi. Jāzina nepieciešamās devas - ko klients drīkst un, ko nedrīkst lietot. Tas ko klienti neredz ir zāļu pagatavošanas process, ar ko mūsu aptieka nodarbojas jau kopš tās pirmajām pastāvēšanas dienām. Zāles mēs pagatavojam pēc ārstu izrakstītajām receptēm. Katram cilvēkam pēc receptes tiek pagatavotas konkrētas zāles. Visbiežāk tie ir deguna pilieni, zāles bērniem, dažādi pulveri, svecītes un citi.

Jāatzīmē, ka vēl viens no aptiekāru darba aspektiem ir spēja izlasīt dakteru rokrakstu.

Kā iespējams saprast ārstu rokrakstu?

Tas ir aizgājis laika gaitā. Esam jau pieradušas pie ārstu rokrakstiem un saprotam, ko viņi ir uzrakstījuši. Tā gan reti gadās, bet ir bijuši gadījumi, kad saprotam vien pirmo burtu - tad gan zvanām pašam ārstam un vaicājam, kas receptē sarakstīts.

Valmiera24.lv jau vēstīja, ka piektdien, 6.februārī, "Gada balvas medicīnā 2014" pasniegšanas ceremonijā par Gada farmaceitu iedzīvotāji atzinuši Valmieras Pārgaujas aptiekā strādājošo Gunitu Boli-Melgaili. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)