Daugavpilī notiks teātra un laikmetīgās dejas uzvedums "Vecmāmiņas"
Daugavpils novada Kultūras centrā 27.februārī plkst.17.00 notiks režisores Antras Austriņas-Seņkānes un horeogrāfes Alises Putniņas iestudētais teātra un laikmetīgās dejas uzvedums "Vecmāmiņas", pilsētas informācijas portālam Daugavpils24.lv pavēstīja "Selig events" projektu vadītāja Rita Lineja.
Izrādes pamatā ir četru dažādu tautību sieviešu dzīvesstāsti, kuras dzimušas pirms Otrā pasaules kara vai kara laikā, un visām viņām ir cieša saikne ar Latviju.
Izrāde "Vecmāmiņas" veidota kā dramatiskā teātra un laikmetīgās dejas sintēze. Uzveduma pamatā ir četru pirms Otrā pasaules kara un kara laikā dzimušu sieviešu dzīvesstāsti – latviešu inteliģences atvase, kura emigrē uz Vāciju, vēlāk uz Ameriku, kur pēcāk arī paliek uz dzīvi; Lietuvas poliete, kura dzīvi pavadījusi Latvijā un izveidojusi šeit ģimeni; baltkrieviete, kura pārcēlusies uz dzīvi Latvijā un kuras mazbērni ir Latvijas valsts pilsoņi; un latviete, kura atgriezusies dzimtenē pēc izsūtījuma uz Sibīriju. Viņu dažādie likteņi un raksturi palīdz skaidrot gan pagājušā gadsimta notikumus un to ietekmi uz tā laika sabiedrību, gan velk paralēles ar mūsdienu ģeopolitisko situāciju un Latvijas daudznacionālo sabiedrību.
Uzvedumā tiek apskatīta arī dažādu tautību pārstāvju līdzāspastāvēšana. Vēstures notikumu rezultātā, Latvijas sabiedrības nacionālais sastāvs ir izveidojies visai raibs. To veido latvieši, krievi, baltkrievi, lietuvieši, poļi, ukraiņi un citas tautas. Izrādē tiek uzsvērts, ka svarīgākais nav tautība, bet tas, ka katram no mums ir sapņi, ko vēlamies piepildīt un vēlme realizēt sevi neatkarīgi no nacionalitātes.
"Vecmāmiņas" savā ziņā iezīmē vēstures lineāro cikliskumu, jo pašreizējā situācija līdzinās notikumiem pirms Otrā pasaules kara. Tas katram no mums ļauj izvērtēt stāvokļa nopietnību, jo Trešā pasaules kara iespējamības risks ir aktuālāks nekā jebkad agrāk.
Šis ir stāsts par minēto četru sieviešu dzīvi, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem laika posmā, kas aptver pirmskara, Otrā pasaules kara un pēckara periodu. Par neiedomājamām šausmām un laimes meklējumiem, par bailēm un drosmi, par pagātni un tagadni. Vienlaikus stāsts ir ne tikai par šīm sievietēm, bet arī par ikkatru no mums.
Izrādē runā latviski un krieviski.
Izrādē spēlē - Madara Luīze Muzikante, Marija Zenčenkova, Anete Volnobajeva, Madara Juška-Grundberga.
Režisore – Antra Austriņa Seņkāne.
Horeogrāfe – Alise Putniņa.
Gaismu mākslinieks – Rauls Lorencis.
Ieejas maksa – 1,50 eiro pieaugušajiem un 1,00 eiro skolēniem, studentiem, pensionāriem.
Uz sarakstu