Boķis: Valmieras budžets ir tikai uzturēšanai un dažiem remontiem (galerija)

"Šogad un nākošgad ir sekmīgi jāpabeidz Eiropas projekti. Cita naudiņa mums lielām lietām nav. Diemžēl Valmieras budžets ir tikai uzturēšanai un dažiem ielu remontiem. Mums, protams, ir jāremontē arī skolas un bērnudārzi. Visi grib dzīvot arvien labāk," sacīja Boķis piebilstot, ka izremontējot kādu skolu vai bērnudārzu, pilnīgi saprotama ir pārējo izglītības iestāžu darbinieku un vecāku vēlme, lai tiek remontētas arī pārējās izlītības iestādes.
Iespējams, ar Eiropas Savienības finansējumu izdosies uzsākt arī kādu jaunu projektu. "Ja vēl kaut kur kāda naudiņa paliek pāri, Valmiera ir gatava to paņemt, lai kādu ielu, vai ko citu sataisītu".
Jautāts par daudz diskutēto Limbažu ielas remontu, pašvaldības priekšsēdētājs atzina, ka tiklīdz varēs sākt darbus, tas arī tiks darīts. Pēc viņa teiktā, remontdarbi varētu sākties šā gada vasarā. "Labāk tagad paciesties, un tur būs viss sakārtots, ieskaitot lietus ūdens kanalizāciju un visu pārējo. Nav jau Valmiera nekāda pasaules lielpilsēta ar milzīgām maģistrālēm, kur galvenā maģistrāle būtu slēgta. Bet tad, kad šī iela būs sakārtota, tad tā būs līmenī".
Savukārt Gaujas tilta rekonstrukcija rit pilnā sparā, un renovētais tilts varētu tikt nodots ekspluatācijā šā gada oktobrī. "Turēsim īkšķus, lai tilts oktobrī būtu pabeigts. Tas ir atkarīgs no celtniekiem. Darbi aptuveni iet pēc plāna. Protams, visu laiku ir kādas grūtības – renovācija ir renovācija un tas nav būvēt no jauna," piebilda Boķis.
Jau vēstīts, ka februāra vidū tika apstiprināts Valmieras pilsētas pašvaldības 2012.gada budžets. Valmieras pašvaldības 2012.gada ieņēmumi kopā ar līdzekļu atlikumu uz gada sākumu plānoti 19 258 869 latu apmērā, kas ir 722 lati uz vienu Valmieras iedzīvotāju. Savukārt izdevumi, ieskaitot finansēšanas daļu, plānoti 19 174 894 latu apmērā.
Būtiskāko izdevumu daļu - 8,45 miljonus latu jeb 50,6% no kopējiem pašvaldības izdevumiem veido izdevumi izglītībai. Ekonomiskā darbība, vides aizsardzība un pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošana kopumā veido 3,7 miljonus latu (22,1%). Sociālajai aizsardzībai un veselībai plānoti izdevumi 1,46 miljonu latu apmērā (8,7%) un atpūtai (tajā skaitā sportam), kultūrai un reliģijai plānoti izdevumi 1,33 miljonu latu apmērā (7,9%). Izpildvaras institūciju uzturēšanai plānoti izdevumi 976 300 latu apmērā jeb 5,8% no kopējiem izdevumiem.Būtisku daļu – 22.2% jeb 3.70 miljonus latu no plānotajiem izdevumiem veido kapitālie izdevumi, no kuriem vairāk kā 2.54 miljonus latu plānots segt ar ES struktūrfondu, citu finanšu instrumentu un valsts budžeta finansējumu.