Banner 980x90

Atbildību par degušo ēku pie Vidzemes Olimpiskā centra jāuzņemas īpašniekam

Aculiecinieka foto
Aculiecinieka foto

Ceturtdien, 17.decembrī pamestā ēkā, kas atrodas pie Vidzemes Olimpiskā Centra un degvielas uzpildes stacijas "Statiol" izcēlās plašs ugusngrēks, kurā bojā gāja kāds 55 gadus vecs vīrietis. Atbildību par graustu jāuzņemas tās īpašniekam. 

Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, pašvaldības vidi degradējošu ēku (būvju) un nekoptu teritoriju apzināšanas komisija minēto ēku bija klasificējusi kā vidi degradējošu būvi – neapdzīvotu un saimnieciskajai darbībai neizmantotu ēku, kurai nebija novērsta pilsētas ainavu bojājoša ietekme.

Nekustamais īpašums, tai skaitā ēka, pieder privātam īpašniekam. Civillikums nosaka, ka katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jāuztur sava būve tādā stāvoklī, lai neradītu kaitējums ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī tās lietotājiem. Tas nozīmē, ka par ēkas drošību, tās nepieejamības nodrošināšanu un notikušā ugunsgrēka sekām atbildīgs ir ēkas īpašnieks.

Lai gan persona, kurai piederēja īpašums, pēc vairākiem aicinājumiem graustu sakopt to ir centies darīt, tas nav pasargājis īpašumu no tālākā likteņa, informē Valmieras pilsētas Būvvaldes vadītāja Jolanta Brūniņa.

"Ar konkrētās ēkas īpašnieku pašvaldībai komunikācija ir kopš 2009.gada, kuras laikā pašvaldība regulāri aicināja īpašnieku ēku sakopt. Reaģējot uz šiem aicinājumiem, īpašnieks ir rūpējies par teritorijas sakopšanu, kā arī noslēdzis ieejas durvis un logus. Diemžēl tas nav atturējis ēkā nelikumīgi iekļūt nepiederošām personām. Par to īpašnieks tika brīdināts," skaidro Brūniņa.

Saskaņā ar Latvijas Vispārīgajiem būvnoteikumiem, pašvaldībai ir pienākums noteikt būves īpašniekam pienākumu sakārtot būvi, veikt būves konservāciju vai nojaukt būvi tādā apjomā, lai tā neradītu bīstamību, ja būve kļuvusi bīstama vai ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi. Pašvaldība var lūgt sakārtot būvi, lai tā atbilstu pilsētvides ainavas prasībām, ja būve bojā ainavu.

Ja būves īpašnieks prasību par pilnīgi vai daļēji sagruvušas būves savešanu kārtībā neizpilda, tad, lai būve neradītu bīstamību, pašvaldības dome var lemt par iepriekš izvirzīto prasību piespiedu izpildi atbilstoši Administratīvā procesa likumam.

Tāpat, saskaņā ar Vispārīgajiem būvnoteikumiem, pašvaldībai ir tiesības veikt būves sakārtošanas darbus tikai tādā apmērā, lai novērstu bīstamību un apdraudējumu cilvēku drošībai.

"Izdegušās ēkas īpašnieks tiks lūgts ēkas krāsmatas nojaukt. Pretējā gadījumā pašvaldība lems par krāsmatu nojaukšanu piespiedu kārtā, radušos izdevumus piedzenot no ēkas īpašnieka", tālāko iespējamo darbību secību komentē Brūniņa.

Valmiera24.lv jau vēstīja, ka pamestā ēkā pie Vidzemes Olimpiskā centra izcēlies plašs ugunsgrēks; viens bojāgājušais.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)