Meklēšanas rezultāti


Brenguļu
alus darītava

Brenguļu alus darītava

Brenguļi, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
Brenguļu alus darītava dibināta 1969. gadā un šobrīd atrodas vienā ēkā ar hidroelektrostaciju.

Atpiļu
upurozols

Atpiļu upurozols

Trikātas pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
Atpiļu upurozols atrodas Trikātas pagastā, un ir aptuveni 800 gadus vecs. Šobrīd ozola apkārtmērs ir aptuveni 8 metri, bet augstums - vairāk nekā 18 metri, vainaga projekcija - 50 m², bet zaru garums - līdz 6,8 metriem.

Trikātas Sv. Jāņa baznīca

Trikātas Sv. Jāņa baznīca

Trikātas pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
Trikātas Sv. Jāņa baznīca pirmo reizi informācijas avotos tiek minēta 1283. gadā. Tā uzcelta 1696. gadā. Baznīca līdz mūsdienām ir vairākas reizes atjaunota. Zem baznīcas atrodas kapenes ar apbedījumiem no 17. gadsimta. Tur 1966. gadā tika uzņemta filma "Purva bridējs". 

Mūrmuižas
nocietinātais tornis

Mūrmuižas nocietinātais tornis

Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
Mūrmuižas nocietinātais tornis celts 16. gadsimtā. un joprojām saglabājies Mūrmuižas centrā kā vienīgais šāda veida dzīvojamās ēkas paraugs Latvijā. Vēsturiski tornis izmantots dažādiem mērķiem (kā dzīvojamā ēka, klēts, spirta brūzis, noliktava).

Pekas
pilskalns

Pekas pilskalns

Pekas pilskalns, Kauguru pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
Pekas pilskalns ir viena no ievērojamākām Kauguru pagasta vietām, jo tas ir viens seno latgaļu pilskalniem novadā. Pilskalns ir apdzīvots gan 10. - 13.gadsimtā, gan viduslaikos, un ir iekļauts Valsts nozīmes kultūras pieminekļu sarakstā.

Piemineklis "Tālivaldis"

Piemineklis "Tālivaldis"

Trikātas pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
 Piemineklis "Tālivaldis" Trikātā uzstādīts 2011. gadā, ko veidojis tēlnieks Andris Vārpa. Tas ir veltījums Tālavas valsts ķēniņam Tālivaldim.

Trikātas
pilskalns

Trikātas pilskalns

Trikāta, Trikātas pagasts, Beverīnas novads
Komentāri
Trikātas pilskalns paceļas 30 metrus virs tuvējā ezera līmeņa, kur atrodas Livonijas ordeņa pilsdrupas. Ziemeļu kara laikā – 1702. gadā pili nodedzināja un to vairs neatjaunoja. 

Rezultāti kartē