Tūrisma informācija

 • Trikātas Sv. Jāņa baznīca

  
Trikātas Sv. Jāņa baznīca

  Trikātas Sv. Jāņa baznīca pirmo reizi informācijas avotos tiek minēta 1283. gadā. Tā uzcelta 1696. gadā. Baznīca līdz mūsdienām ir vairākas reizes atjaunota. Zem baznīcas atrodas kapenes ar apbedījumiem no 17. gadsimta. Tur 1966. gadā tika uzņemta filma "Purva bridējs". 

 • Pekas pilskalns

  
Pekas
pilskalns

  Pekas pilskalns ir viena no ievērojamākām Kauguru pagasta vietām, jo tas ir viens seno latgaļu pilskalniem novadā. Pilskalns ir apdzīvots gan 10. - 13.gadsimtā, gan viduslaikos, un ir iekļauts Valsts nozīmes kultūras pieminekļu sarakstā.

 • Mūrmuižas nocietinātais tornis

  
Mūrmuižas
nocietinātais tornis

  Mūrmuižas nocietinātais tornis celts 16. gadsimtā. un joprojām saglabājies Mūrmuižas centrā kā vienīgais šāda veida dzīvojamās ēkas paraugs Latvijā. Vēsturiski tornis izmantots dažādiem mērķiem (kā dzīvojamā ēka, klēts, spirta brūzis, noliktava).

 • Trikātas pilskalns

  
Trikātas
pilskalns

  Trikātas pilskalns paceļas 30 metrus virs tuvējā ezera līmeņa, kur atrodas Livonijas ordeņa pilsdrupas. Ziemeļu kara laikā – 1702. gadā pili nodedzināja un to vairs neatjaunoja. 

 • Atpiļu upurozols

  
Atpiļu
upurozols

  Atpiļu upurozols atrodas Trikātas pagastā, un ir aptuveni 800 gadus vecs. Šobrīd ozola apkārtmērs ir aptuveni 8 metri, bet augstums - vairāk nekā 18 metri, vainaga projekcija - 50 m², bet zaru garums - līdz 6,8 metriem.

 • Brenguļu alus darītava

  
Brenguļu
alus darītava

  Brenguļu alus darītava dibināta 1969. gadā un šobrīd atrodas vienā ēkā ar hidroelektrostaciju.

 • Piemineklis "Tālivaldis"

  
Piemineklis "Tālivaldis"

   Piemineklis "Tālivaldis" Trikātā uzstādīts 2011. gadā, ko veidojis tēlnieks Andris Vārpa. Tas ir veltījums Tālavas valsts ķēniņam Tālivaldim.