Acu pilieni – atbalsts nogurušām un jutīgām acīm

Nogurušas, sausas, apsārtušas vai iekaisušas acis – tas ir tiešām nepatīkami un traucējoši, jo acu diskomforts būtiski ietekmē visas dzīves jomas un pazemina to kvalitāti. No acu saslimšanām un nepatīkamiem simptomiem nav pasargāts neviens. Tos var izraisīt apkārtējās vides kairinājums, alerģiskas reakcijas, iekaisums, vispārējais veselības stāvoklis, redzes traucējumi, ilgstošs darbs pie ekrāniem, acu traumas un daudz citu faktoru, kas var piemeklēt ikvienu. Katrā situācijā ārstēšana un akūtie risinājumi var atšķirties, bet viens palīglīdzeklis noderēs visos gadījumos – mitrinoši un nomierinoši acu pilieni.

Kādos gadījumos noderēs acu pilieni
Parasto acu pilienu lietošanai un iegādei nav nepieciešama ārsta recepte. Tos var lietot, sekojot ražotāja un farmaceita norādēm. Ja acu stāvokļa uzlabošanai nepieciešami specifiski acu pilieni, tos izrakstīs ārsts un iegāde būs iespējama tikai aptiekā.

Mitrinoši acu pilieni noderēs lietošanai ikdienā un saasinājumu gadījumā, ja:

 • redzes korekcijai izmanto kontaktlēcas;
 • daudz strādā pie datora un citām ierīcēm;
 • cieš no sausās acs sindroma;
 • acīm ir liela slodze (sīks, smalks un precīzs darbs);
 • telpās ir sauss gaiss;
 • uzturas vietās, kur acis kairina sīkas daļiņas (putekļi, smiltis, vējš);
 • cieš no alerģiskām reakcijām;
 • ārstē acu saslimšanas un iekaisumus;
 • acī iekļuvis svešķermenis u.c. gadījumos.

Protams, jebkuru ilgstošu un nopietnu acu veselības problēmu gadījumā jākonsultējas ar redzes speciālistu par atbilstošu ārstēšanu, bet acu pilieni būs nozīmīgs papildu atbalsts, kas palīdzēs ātrāk atveseļoties, mazināt nepatīkamos simptomus, uzlabojot redzes un līdz ar to arī dzīves kvalitāti.

Kā droši un pareizi lietot acu pilienus
Atcerieties, ka vienmēr jāseko līdzi acu pilienu derīguma termiņam. Daudziem ir noteikts periods, cik ilgi tos drīkst izmantot no atvēršanas brīža. Labāk uz iepakojuma atzīmēt datumu, kad tas atvērts. Var arī atšķirties apstākļi, kādos pilieni jāuzglabā – tā var būt istabas temperatūra vai, piemēram, ledusskapis. Vienmēr rīkojieties atbilstoši norādēm, lai nesabojātu produktu un neradītu riskus acu veselībai. Iepazīstieties ar pilienu aprakstu un uzziniet par iespējamajām blakusparādībām, kas var rasties, piemēram, redzes aizmiglojums, ieteikums nevadīt uzreiz auto vai cita ietekme.

Kā iepilināt acīs pilienus

 • Pirms pilienu lietošanas vienmēr jānomazgā rokas ar ziepēm.
 • Galva jāatliec uz aizmuguri un ar vienu roku jāpavelk uz leju apakšējais plakstiņš.
 • Pudelītes gals jānovieto 2–3 cm attālumā un jāiepilina vajadzīgais pilienu skaitu.
 • Jāaizver acis uz dažām sekundēm, lai pilieni iesūktos.

Droši acu pilieni Dr. Lensor e-veikalā
Dr. Lensor kontaktlēcu e-veikals jau daudzus gadus ir viens no populārākajiem lēcu un to piederumu tirgotājiem internetā. Preču sortimentā pieejami arī uzticamu zīmolu acu pilieni, kas piemēroti gan kontaktlēcu lietotājiem, gan ikvienam, kurš vēlas novērst sausuma sajūtu acīs, kairinājumu vai kādu citu problēmu. Dr. Lensor interneta veikala priekšrocība ir ļoti plašs preču klāsts katra klienta vajadzībām un cenas, kas ir daudz izdevīgākas nekā optikas salonos vai aptiekās. Dr. Lensor e-veikalā var iegādāties acu pilienus, kurus pārdod bez receptes, bet pirms jebkādu medikamentu lietošanas ieteicams konsultēties ar acu ārstu vai optometristu.

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu