Banner 980x90

26. Gaujas plostnieku svētki aicina apmeklēt Strenčus!

Ar devīzi “Ieklausies…Tava Gauja šalc” 20. maijā Strenčos norisināsies tradicionālie 26. Gaujas Plostnieku svētki.

Svētku aktivitātes iesāksies piektdien, 19. maijā, pulksten 20.00, kad Strenču estrādē varēs noskatīties Cēsu teātra muzikālo izrādi “Trīnes grēki” par ģimeniskām vērtībām, attiecībām un paskatīties uz to caur dzīves norišu “piģermiģera” vieglo elpu. Rūdolfa Blaumaņa lielisko situāciju komēdiju Cēsu teātris ietērpis muzikālā ietvarā. Izrādē aktieri izdziedās tik zināmās komponista Ivara Vīgnera dziesmas Jura Krūzes aranžējumā ar Jāņa Petera tekstiem, kas izrādei “Trīnes grēki” sarakstītas 1983. gadā. Iestudējuma režisore ir Edīte Siļķēna, muzikālais vadītājs – Juris Krūze, scenogrāfiju veidojusi Sandra Dikmane, tērpus radījušas Rudīte Liepiņa un Dina Irkle, kustību konsultante – Rita Lūriņa. Izrādi varēs noskatīties bez maksas. Pēc izrādes varēs baudīt vakara mūzikas noskaņas uz Gaujas.

Sestdien, 20. maijā, pulksten 15.00 uz lielo svētku gadatirgu pārdevēji aicinās pircējus. Stādi, mājražotāju gardumi, amatnieku izstrādājumi un citi pārsteigumi liks atvērt pircēju maciņus, lai iegādātos gardumus vēderpriekiem un noderīgas lietas mājsaimniecībai. 

Pulksten 17.00 Strenču estrādi pierībinās jaudīgā latviešu rokgrupa “Dzelzs Vilks”. Pulksten 17.00 sāksies arī plostnieku sporta spēles, kurās savu sportisko meistarību varēs pārbaudīt ikviens, bet  visizturīgākajam stipriniekam tiks PATA dāvātais motorzāģis.

Pulksten 18.30 kopā ar vidējās paaudzes deju kopu “Tīne”, bērnu deju kopu “Tīnīte” un mazajām, dziedošajām Strenču “Notiņām” varēs sākt gaidīt plosta pienākšanu. Plosta pienākšana notiks ap pulksten 19.00, to sagaidīs ar pūtēju orķestra “Strenči” tauru skaņām. Notiks tradicionālais plostnieku gājiens un sumināšana.

Pulksten 20.00 brīvdabas estrādē izskanēs Ulda Marhileviča un Māras Zālītes koncertstāsts “Tobago” un latviešu komponistu skaistākās dziesmas solistu Aijas Andrejevas, Ievas Sutugovas, Igo un Andra Ērgļa izpildījumā.

Kad satumsīs, ap pulksten 21.40 kopā ar svētku dalībniekiem tiks iedegts sveču mežs un biedrības “Šūpolēs” saimnieces galdā cels svētku kūkas, kopīgi gatavotas par godu Strenču pilsētas 95. jubilejai un plostnieku amata prasmju iekļaušanai UNESCO, bet pulksten 22.00 šiem notikumiem par godu pie laivu piestātnes izskanēs pirmatskaņojums – Elīnas Krastiņas dziesma “Mana Gauja šalc”, ko aranžējis Kristaps Krievkalns, un Gaujā līdz pat pusnaktij būs vērojamas ūdens strūklaku dejas. Svētku vakars noslēgsies ar balli kopā ar šlāgergrupas “Galaktika” mūziķiem, ieeja uz balli 7 eiro.

Visas svētku dienas garumā – no pulksten 8.00 līdz 18.00 pie estrādes darbosies koka skulptūru veidotāji, kuri veidos jaunus darbus Plostnieku skulptūru parkam un sacentīsies par skaistāko veikumu, to noteiks žūrija un  skatītāji.

Ja vēlēsies saglabāt atmiņas par svētkiem, tad visas dienas garumā uz līdzpaņemtā krekliņa varēsi veidot sev tīkamu apdruku kopā ar Valmieras koprades darbnīcu DARE.

Svētku dienā, 20. maijā, par īpašu cenu – 7 eiro – būs iespējams iegādāties personalizētas biļetes, kas garantēs sēdvietas vasaras lielizrādē “Džons Neilands”, kas notiks 22. jūnijā pulksten 20.00 Strenču brīvdabas estrādē.

Svētdien, 21.maijā, pulksten 12.00 Strenčupītes krastā aiz brīvdabas estrādes notiks izrāde ģimenēm “Ūdens sarunas” un radoša darbošanās bērniem kopā ar Valmieras koprades darbnīcu DARE, kad no uzlīmēm varēs veidot sev tīkamu zīmējumu uz līdzpaņemtajiem krekliņiem.

Visās trijās svētku dienās pa Gauju kursēs pontonlaiva “Made Marija”, ar kuru par nelielu samaksu varēsi baudīt Gaujas krastu ainavas. Uz tikšanos Gaujas plostnieku galvaspilsētā Strenčos!

SVĒTKU PROGRAMMA

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (3)
Anonīms [Anonīms] Svētdiena, 28. maijā, 2023, 19:29

Cool gay videos:

Anonīms [Anonīms] Piektdiena, 26. maijā, 2023, 19:53

420ID of OKC 5800 Braniff Dr Oklahoma City, OK 73105 (405) 449-2935 how to get medical marijuanas card ok

Anonīms [Anonīms] Svētdiena, 21. maijā, 2023, 02:13

Cool gay tube: