Banner 980x90

Zilaiskalns

 10 km attālumā uz Z no lielceļa atrodas Zilaiskalns - nozīmīgākā dabas svētvieta pirmskristietības laikā letgaļu zemēs. To netieši apliecina daudzās tautas teikas un nostāsti - Zilākalnā esot bijusi svētā birzs, kur Jāņos sapulcējās visa tauta. Te īpaši svinēti Labrenči, kad no malu malām ļaudis nāca uz kalnu pateikties svētajai ugunij.

Dzejnieka Andreja Pumpura eposā "Lāčplēsis" Zilaiskalns attēlots kā visas tautas sanāksmju vieta un Līgo vakarā te pulcējušies Lāčplēsis, Laimdota, Spīdala, Lielvārdis un citi varoņi. Zilaiskalns minēts kā raganu pulcēšanās vieta. Tā varenība un statuss saglabājies vēl ilgi pēc kristietības ieviešanas - kalns ir izcili ainavisks un mītisks vēl šodien. Netālu no Zilākalna dzīvojusi slavenā dziedniece Zilākalna Marta. Gida pakalpojumi pieejami, piesakot tos iepriekš Valmieras Tūrisma informācijas centrā

Adrese: Zilaiskalns, Kocēnu pagasts, LV-4222
Tālrunis: +371 26332213
Mājaslapa: www.visit.valmiera.lv
E-pasts: tic@valmiera.lv
GPS koordinātes: 57.5534560, 25.2162121

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)