Banner 980x90

Burtnieka ezers

Burtnieku ezers ir ceturtais lielākais ezers Latvijā, atpaliekot vien no Lubānas, Rāznas un Engures ezeriem. Tas atrodas Burtnieku līdzenumā lēzenā ielejā, kas sasniedz 39,5 metrus virs jūras līmeņa, savukārt pēc administratīvā iedalījuma - Burtnieku, Matīšu un Vecates pagastu teritorijās.

Ezers nav dziļš, vietām aizaudzis. Krasti pārsvarā ir lēzeni un purvaini. Seklajā piekrastes zonā bagātīgi aug niedres, stāvkrastā pie Burtnieku baznīcas redzami ainaviski smilšakmeņi. Burtnieka ezerā ietek Aunupīte, Bauņupīte, Briedes upe, Dūres upe, Ēķinupe, Rūjas upe, Sedas upe un citas mazas upītes. Kopumā ezerā ietek 23 upes, upītes un urdziņas, bet iztek tikai viena upe - 95km garā Salaca, kas ietek Rīgas jūras līcī. Burtnieka ezerā ir trīs mazas saliņas ar kopējo platību 1,4 ha, lielākās - Enksāre un Cepurīte.

Kopš 2012. gada ezers atrodas Burtnieku novada pašvaldības valdījumā, un pēdējos gados īpaši tiek sekots gan ezerā notiekošajiem ekoloģiskajiem procesiem, gan cilvēku darbības ietekmei. Burtnieka ezerā tiek organizēta licencētā makšķerēšana.

Adrese: Burtnieku, Matīšu un Vecates pagastos
Tālrunis: +371 64226643,+371 26332213 (Valmieras TIC)
Mājaslapa: www.burtniekunovads.lv
E-pasts: info@burtniekunovads.lv, tic@valmiera.lv
GPS koordinātes: 57.6987050, 25.2682125

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)