Banner 980x90

Balto stārķu kolonija

Netālu no Matīšu un Vecates pagastu robežas vecu lapegļu alejā mājo Baltijā lielākā balto stārķu kolonija. Turklāt šī svēteļu kolonija ornitologu aprindās ir atzīta arī par Eiropā vistālāk uz ziemeļiem izraudzīto balto stārķu masveida ligzdošanas vietu. 

Latvijas ornitoloģijas biedrības biedrs Arnis Bērziņš, deviņdesmito gadu sākumā kolonijā esot konstatētas vienuviet pat 34 ligzdas. Ja katrā mitinās stārķu pāris, kas audzina divus vai trīs mazuļus, tad pēc viņa aplēsēm togad kādreizējās Mīlītes muižas apkārtnē ir mituši ap 150 svēteļi. Viņaprāt, šī vieta putnus pievelk gan ar Burtnieka tuvumu, gan bagātīgo barības bāzi. Kolonijas apkārtnē ir daudz grāvju, dīķīšu un slapju pļavu. Pavisam valstī esot ap 15 svēteļu koloniju. Savukārt par koloniju tiekot dēvēta tāda vieta, kur puskilometra rādiusā ir vairāk nekā trīs ligzdas. Labākā iespēja stārķu apskatei no pirts namiņa "Stārķu ligzda".

Adrese: "Rozītes", Matīšu pagasts, Burtnieku novads, LV-4210
Tālrunis: +371 26619181
Mājaslapa: www.burtniekunovads.lv, www.pirtsnamins.lv
E-pasts: inga@pirtsnamins.lv
GPS koordinātes: 57.7604625, 25.1607576

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)