Vietējās ziņas

 • Mieru neradušie gari Dzērbenes pilsmuižā

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagasta centrā Dzērbenē atrodas 18. gadsimta beigās klasicisma stilā celtā Dzērbenes pils muižas kungu māja. Tā būvēta agrākās, 14. gadsimtā celtās un 1577. gadā nopostītās, Dzērbenes viduslaiku mūra pils vietā. 2010. gadā veikta iekštelpu rekonstrukcija un fasādes restaurēšana, un šobrīd Dzērbenes pilī atrodas pagasta padome, tautas nams, mūzikas skola un kafejnīca. 

 • Drošākais ceļš pie tiesībām: Presto autoskola Valmierā

  Korona vīruss nav atruna, lai beidzot neķertos pie autovadītāja apliecības iegūšanas. Patiesībā mācīties autoskolā vēl nekad agrāk nav bijis tik izdevīgi. Nav jārēķinās ar ceļa izdevumiem, lai nokļūtu uz teorijas klasēm, jo viss notiek attālināti, visomulīgākajā un ērtākajā no atmosfērām – savās mājās. Ja jau šobrīd pa mājām dzīvot sanāk vairāk nekā parasti, kāpēc gan laiku neizmantot produktīvi? Ir tik daudz ierobežojumu: nekādas sēdēšanas kafejnīcās un pat draugus nevar uzaicināt ciemos uzspēlēt kārtis. Tomēr tiesības iegūt gan vēl neviens nav aizliedzis!

 • Velna acis jeb Ungurpils peldošās salas

  Lisa Foster/flickr.com

  Ungurpils dzirnavu ezers Alojas novadā, kura kopējā platība ir ap 30 hektāriem, ir mākslīgi veidots, uzpludināts ezers, tomēr katru pavasari, atmostoties dabai, fascinē kā vietējos, tā iebraucējus ar kādu unikālu parādību – savām peldošajām salām –, ko apvij arī dažādas teikas, kas saistītas ar to izcelsmi. Kopš 1977. gada ūdenskrātuve kopā ar apkārtējo dabas ainavu ir valsts nozīmes aizsargājamais objekts.

 • Ziemas riepas – tava drošība uz ceļa ziemas laikā

  Latvijas likumdošanā noteikts – no 1.decembra līdz 1. martam visiem auto, kuru pilna masa nepārsniedz 3.5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Daudzi autovadītāji mēdz ignorēt šos noteikumus, neapzinoties, ka ziemas riepas ir viņu drošība uz ceļa ziemas laikā. 

 • Likteņdārzs – valsts un cilvēku likteņu satikšanās vieta2

  shutterstock.com

  Likteņdārzs atrodas uz Daugavas pussalas, kas radusies pēc Pļaviņu ūdenskrātuves izveides 1965. gadā, netālu no Kokneses pilsdrupām un Kokneses luterāņu baznīcas. Līdzīgi kā savulaik Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots par līdzekļiem, ko ziedojuši desmitiem tūkstošu cilvēku, kā arī daudzi uzņēmumi. Pirmie darbi dārzā sākti 2008. gadā, un projekts iecerēts kā dāvana Latvijas simtgadē 2018. gadā.

 • Stabilas un izdevīgas dabasgāzes piegādes uzņēmumiem

  Atvērtais dabasgāzes tirgus energoresursu patērētājiem ir pavēris iespēju izvēlēties, no kura tirgotāja pirkt gāzi, atrodot savām vajadzībām piemērotāko pakalpojumu. Konkurences apstākļi arī panākuši, ka tirgotāji izsaka arvien labākus piedāvājumus un gāzes cenas kļūst izdevīgākas. Tomēr patērētāji joprojām nesteidzas izmantot šīs priekšrocības un iegūt izdevīgākus dabasgāzes piegādes līgumus.

 • Pirmais Bībeles tulkojums latviešu valodā – Ernsta Glika Bībeles muzejs3

  shutterstock.com

  Ernsta Glika Bībeles muzejs atrodas Alūksnes pilsētā un ir vienīgais Latvijā un Baltijā, kas savā krājumā glabā 1694. gadā latviešu valodā tulkotās Bībeles pirmizdevumu. Muzejs ierīkots 1990. gadā ēkā blakus Alūksnes luterāņu baznīcai. Muzeja ekspozīcija veltīta pirmajam Bībeles tulkojumam latviešu valodā un tās tulkotājam, mācītājam Ernstam Glikam.

 • Kā pareizi rīkoties, ja gadījies notriekt dzīvnieku?

  Rudens un ziemas sezonas tumšais laiks lielāko daļu autovadītāju dara patiesi bažīgus. Agrā tumsas iestāšanās nāk komplektā ar veselu kaudzi dažādu risku. Neskaitot papildu drošības aspektus, kas jāņem vērā sakarā ar tā sauktajiem neredzamajiem gājējiem, šoferīšiem jāuzmanās arī no tumsā klejojošiem mājdzīvniekiem un pat noklīdušiem meža zvēriem. 

 • 26. septembrī gaidāms koncerts-tikšanās ar Aivaru Hermani

  Foto: Aigars Lapsa (no "BILŽU BIROJA" arhīva)

  Sestdien, 26. septembrī plkst. 18.00 Ungurmuižā notiks koncerts – tikšanās ar ģitāristu, komponistu un producentu Aivaru Hermani, mūziķi ar vairāk nekā 45 gadus ilgu muzikālās darbības pieredzi un radošiem sasniegumiem.

 • Nevēlamo matiņu noņemšana ar lāzeru – 10 lietas, kas par to jāzina

  Lāzerepilācija ir viena no populārām un efektīvām metodēm, ar kuru tiek veikta nevēlamo matiņu noņemšana dažādās ķermeņa zonās. Lai gan šī procedūra jau ilgi ir pieejama arī Latvijā, joprojām ir daudz mītu, neskaidrību un jautājumu, kas traucē pieņemt lēmumu – vai matiņu noņemšana ar lāzeru ir piemērota man?