"Vindas" jaunie tehniķi RTU Zinātnes festivālā
17. marta rīta agrumā uz Rīgu devās tehniskās modelēšanas pulciņa un multiplikācijas studijas dalībnieki, lai rīdziniekiem un citiem festivāla viesiem rādītu, kā var veidot animācijas filmu, izmantojot nodarbībās pagatavotos papīra modeļus.
Pirmā filma "Jaunā gada pasaka" , kas arī bija pieteikta festivālam un izpelnījās organizatoru ievērību, iepriekš demonstrēta jau agrāk - VJC "Vinda" koncertā "Tik balti", kas notika šā gada janvāri.
Taču festivālā bija jārada jauna filmiņa "Pūķīši", jo mūsu bērni varen čakli strādājot, izgatavoja daudz pūķu personāžu filmas scenārija īstenošanai. Galvenā varoņa Baisuļa modeli gatavoja un ar ekscentra palīdzību darbināja Domenik Paulauskas (Pārgaujas pamatsk. 4.kl.). Modeļus fotografēja un to darbību imitēja multiplikācijas studijas skolotāja Ieva Freimane un viņas centīgais asistents Deivids Olivers Giņko (J.Neikena Dikļu pamatsk.9.kl.). Filmu vērtēšanai vēroja RTU studentu – reportieru komisija. Tās uzdevums bija izstrādāt recenziju mūsu veikumam.
Darbošanās auditorijā turpinājās arī pēc sava modeļa izgatavošanas, jo mūsu audzēkņi kļuva par lieliskiem "skolotājiem" mazajiem rīdziniekiem, kuri izrādīja lielu interesi par papīra modeļu modelēšanu – no līdzpaņemtajām apmēram 500 izklātnēm nekas pāri nepalika. Mūsējie rādīja, ko māk, arī "Jaunā gada pasaka" tika demonstrēta vēl un vēl, izpelnoties skaļus skatītāju aplausus.
Protams, ka valmieriešiem, pēc labi padarītā darba, bija jāredz arī citās telpās notiekošais. No visas plašās festivāla programmas mūsējie paguva iepazīties un ar lielu interesi vērot radio vadāmā cepelīna lidojumu, "Leonardo ģēnija" izstādē skatīties modernās un antīkās mehānikas modeļu demonstrējumus, bet darbnīcā, kur bija iespēja izmēģināt darbībā ar atspersi darbināmu koka transportlīdzekli, piedalīties arī populārā bērnu svētdienas raidījuma"Kas te, es te" sižeta filmēšanā.
Mājup jaunie tehniķi devās ar liela gandarījuma sajūtu - Latvijas bērni uzzināja un pārliecinājās, cik lieliska nodarbošanās ir tehniskā modelēšana un tās veiksmīga izmantošana animācijas filmu uzņemšanā.
Uz sarakstu