Vidzemes Augstskola ceļā uz ekoaugstskolas statusa iegūšanu
Lai iegūtu ekoaugstskolas statusu, ir jāizveido ekopadome, jāveic vides novērtējums, jāizstrādā rīcības plāns, kas balstās uz vides novērtējuma rezultātiem, jāizstrādā vides statūti, kuros augstskola apņemas ievērot noteiktas prasības vides jomā, vēsta laikraksts "Liesma".Viens no uzdevumiem ir arī iekļaut vides izglītības jautājumus studiju procesā. Tāpat statusa iegūšanai augstskolai ir jāsadarbojas ar pašvaldību, uzņēmumiem un iedzīvotājiem vides izglītības jomā. Ik gadu augstskolai vides jomā ir jāpievērš pastiprināta uzmanība kādai noteiktai tēmai. Šogad galvenā tēma ir atkritumi, uz to tiek balstītas galvenās aktivitātes.
Ideja par ekoaugstskolas statusa iegūšanu nāk no pašiem studentiem, "Liesmai" skaidro Vidzemes Augstskolas ekopadomes priekšsēdētājs, ViA administratīvais prorektors Ilgvars Ābols.
"Nolēmām atbalstīt studentu ideju vairāku apsvērumu dēļ. Neslēpšu, ka viens no svarīgākajiem argumentiem ir iespēja ietaupīt līdzekļus. Studentu aktivitātes palīdz samazināt enerģijas, papīra un citu resursu patēriņu, kas samazina augstskolas izdevumus kopumā", norāda I.Ābols.
"Pašlaik Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības vides virziena aktīvisti kopā ar ViA ekopadomi, kurā ietilpst arī augstskolas administrācijas darbinieki, docētāji, kā arī Valmieras pašvaldības pārstāve, strādā, lai iegūtu starptautisko ekouniversitātes statusu. Šo programmu Latvijā pārrauga Vides izglītības fonds. Uz ekoaugstskolas statusu pretendē arī Daugavpils universitāte. Pērn ViA ekopadome viesojās Daugavpils Universitātē, lai apmainītos ar pieredzi ceļā uz ekoaugstskolas statusa iegūšanu. Mēs neesam konkurenti, esam sadarbības partneri, jo ikvienai augstskolai ir iespēja iegūt šo statusu, ja tiek izpildīti kritēriji", "Liesmai"stāsta Studentu pārstāve, ekopadomes priekšsēdētāja vietniece Ilze Sauša.
Uz sarakstu