Banner 980x90

Vidzemē īstenos pilsoniskās sabiedrības, starpkultūru dialoga un mazākumtautību projektus

Valmiera24.lv
Valmiera24.lv

Trešdien, 26.augustā, vairākas nevalstiskās organizācijas parakstīja līgumus par finansējuma saņemšanu pilsoniskās sabiedrības, starpkultūru dialoga un mazākumtautību projektu īstenošanai Vidzemē. 

Kā pilsētas informācijas portālam Valmiera24.lv pastāstīja Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš, šogad projektu konkursā kopumā saņemti 29 pieteikumi, no tiem 14 guva atbalstu. 

"Salīdzinot ar pagājušā gadu, šogad projektu konkursā iespējams startēt trīs dažādās sfērās - pilsoniskā sabiedrība, starpkultūru dialogs un mazākumtautības. Projektos, kas saistīti ar mazākumtautībām visvairāk pieteikumus saņēmām no Rīgas organizācijām, jo Vidzemē šādu biedrību tik pat kā nav. Man ir liels prieks, ka šogad izdevās aptvert diezgan plašu Vidzemes reģiona teritoriju - konkursā piedalās organizācijas no Valmieras, Cēsīm, Alūksnes, Gulbenes, Madonas un citām vietām," skaidro Bērziņš.

Projektos, kas startējuši konkursā "Starpkultūru dialogs Vidzemē" uzmanība vērsta tolerances vairošanai un cittautiešu mijiedarbībai ar latviešiem.

Savukārt konkurss "Mazākumtautību iniciatīvas Vidzemē" paredzēts tieši dažādu tautību biedrībām, lai ļautu tām saglabāt un izkopt savas tautas identitāti un kultūras mantojumu. 
Konkursā "Pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas Vidzemē" īpaši uzsvērta neaktīvo iedzīvotāju iesaistīšana sabiedriskajos procesos un vietējās kopienas dzīves uzlabošanā. 

Ar finansiālo atbalstu biedrība "Dzīle" Apes novadā iecerējusi veidot kopienas centru, biedrība "Sateka" Gulbenes novadā īstenos projektu "NVO - Nāc! Vēro! Organizē!", Rencēnu jauniešu biedrība "VirziensA" Burtnieku novadā rīkos projektu "ES pa VIDu ZEMEI", biedrība "GādībaLV" Cēsu novadā iecerējusi īstenot projektu "Atbalstam līdzcilvēkus", Vidzemes kultūras un mākslas biedrība "Haritas" Valmierā īstenos pērnā gadā uzsāktos projektu par stāstnieku kustības attīstību "Palīdzi zinoši, iesaisties radoši!" un projektu "Izstāsti savu stāstu", savukārt biedrība "Pededzes nākotne" īstenos projektu "Caur deju uz sapratni". 

Konkursā projekta ideju iesniegusi arī biedrība "Latvijas Krievu Kultūras biedrība" no Rīgas, kas Vidzemē iecerējusi īstenot projektu "Mūs vieno kultūra un māksla" - tajā paredzēts rīkot aktivitātes Valmieras 2.vidusskolas un Valmieras Mākslas vidusskolas skolēniem. Tāpat dalību konkursā pieteikusi biedrība "Goraļ", kas Vidzemē iecerējusi veidot kultūras vēstnieku kopienas attīstību, bet "Latvijas Baltkrievu savienība" Vidzemē rīkos projektu "Mīli Latviju, atceries savas saknes!"

Biedrība "Cēsu Jaunā skola" īstenos projektu "Virtuves sarunas", kā laikā iecerēts rīkot dažādus saliedēšanās pasākumus bērnu vecākiem. Tāpat Cēsīs iecerēts rīkot projektu "Svētā Nikolaja svētki Cēsīs" - to īstenos biedrība "Latvijas ukraiņu biedrību apvienība".

Savukārt biedrība "Attīstība. Virzība. Izaugsme" no Kocēnu novada īstenos projektu "Ar kopēju dialogu uz savstarpēju sapratni", bet "Baltijas romu biedrība" Madonas novadā ar finansējuma palīdzību plāno izveidot izstādi "Romu-čigānu holokausts Latvijā, 1941 - 1945", kā arī izglītojošus pasākumus Madonas novadā.

Projektu īstenošanu finansē LR Kultūras ministrija no Latvijas valsts budžeta, finansējumu administrē Valmieras novada fonds. Valmieras novada fonds sadarbībā ar Kultūras ministriju plāno visās jomā kopumā piešķirt ap 24 000 eiro.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)