"Valmieras stikla šķiedra": Akciju atpirkšanas obligātais piedāvājums cels uzņēmuma vērtību

AS "Valmieras stikla šķiedra" ražotne.
AS "Valmieras stikla šķiedra" ražotne.

Rīga, 28.febr., LETA. Stikla šķiedras ražotājas "Valmieras stikla šķiedra" valde uzskata, ka uzņēmuma akcionāru Heinca-Jirgena Preisa-Daimlera un Beatrises Preisas-Daimleres izteiktais akciju atpirkšanas obligātais piedāvājums nākotnē varētu audzēt uzņēmuma vērtību, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Uzņēmuma valde ir izvērtējusi piedāvājumu un secinājusi, ka tas atbilst normatīvo aktu prasībām.

Valde pozitīvi vērtē to, ka piedāvātāji nav paredzējuši veikt izmaiņas "Valmieras stikla šķiedras" valdes un padomes sastāvā. Pozitīvi vērtējams arī tas, ka Heinca-Jirgena Preisa-Daimlera un Beatrises Preisas-Daimleres izteiktais piedāvājums neietekmēs uzņēmuma nodarbinātības politiku - darbinieki saglabā darbavietas saskaņā ar noslēgtajiem darba līgumiem. Tāpat piedāvājums neietekmēs uzņēmuma darbības stratēģijas, kā arī nākotnes plānu realizāciju, kā arī nav paredzēts mainīt esošo darbības profilu vai atrašanās vietu.

Ņemot vērā "Valmieras stikla šķiedras" un tās grupas pēdējo gadu straujo attīstību, valde pieļauj, ka uzņēmuma vērtība nākotnē tikai pieaugs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "Valmieras stikla šķiedra" akcionāri Heincs-Jirgens Preiss-Daimlers un Beatrise Preisa-Daimlere izteikuši kompānijas akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Vienas akcijas atpirkšanas cena ir 3,52 eiro.

Akciju atpirkšanas piedāvājumu kompānijas akcionāri var pieņemt 30 dienu laikā - līdz 27.marta plkst.16.

Savukārt akciju atpirkšanas piedāvājuma rezultāti tiks paziņoti 3.aprīlī.

Obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma prospekta parakstīšanas dienā (2018.gada 30.janvārī) piedāvātājiem kopā ar personām, kas rīkojas saskaņoti, piederēja 21 883 589 "Valmieras stikla šķiedras" akcijas, kas veidoja 91,55% no kompānijas pamatkapitāla un balsstiesīgo akciju kopskaita.

"Valmieras stikla šķiedras" kapitālu veido 23 903 205 akcijas 1,4 eiro nominālvērtībā. Šobrīd publiskā apgrozībā ir 11 494 250 kompānijas akciju, taču 2017.gada decembra sākumā kompānijas akcionāri ārkārtas sapulcē atbalstīja pārējo 12 408 955 vārda akciju konversiju par dematerializētām uzrādītāja akcijām, veicot attiecīgus grozījumus statūtos, kā arī konvertēto uzrādītāja akciju iekļaušanu regulētajā tirgū.

Pēc biržas jaunākajiem datiem, 2017.gada novembra sākumā "P-D Glasseiden GmbH Oschatz" piedereja 26,07% "Valmieras stikla šķiedras" akciju, "Corvalis GmbH" - 24,52%, "P-D Management Industries-Technologies GmbH" - 23,93%, Beatrisei Preisai-Daimlerei - 7,4%, bet "P-D Composites Handels-und Service GmbH" - 6,28% akciju.