Valmieras Kultūras centrā notiks tautas deju kolektīvu koncerts "Labi dejot savējiem"

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Sestdien, 1.aprīlī, plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks "Latviešu dejas skolas 6" absolventu vadīto tautas deju kolektīvu koncerts "Labi dejot savējiem", pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Koncertā piedalīsies Kristīnes Kārkliņas vadītie kolektīvi - tautas deju ansamblis (TDA) "Banga", jauniešu deju kolektīvs (JDK) "Spārni" un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Bandzenieki" no Liepājas, Reiņa Rešetina vadītais VPDK "Ieviņa" no Smiltenes, kā arī TDA "Svīta" no Tukuma (vadītājs Gatis Konrads) un VPDK "Artava" no Rīgas ar vadītājiem Baibu Miķelsoni un Ēvaldu Ābelskalnu, JDK "Sadancis" no Saldus novada (vadītājs Dzintars Kaksis), VPDK "Savieši" no Kocēnu novada ar vadītāju Ilonu Miglu un VPDK "Pastalnieki" (vadītājs Jānis Psjuks), TDA "Gauja" (vadītāja Evita Kaķīte-Brasa) no Valmieras. Koncerta viesi - JDK "Sadancis" no Burtnieku novada (vadītāja Ieva Adāviča).
    
2011.gadā vidējās paaudzes deju kolektīva "Pastalnieki" vadītājs Jānis Psjuks uzsāka mācības "Latviešu dejas skolā 6", ko veiksmīgi absolvēja 2012.gada vasarā. Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrā deju kolektīvu vadītāji un horeogrāfi no dažādiem Latvijas novadiem saņēma sertifikātus par iegūto kvalifikāciju "Dejas vadīšanas menedžments". Mācību procesā iegūtās zināšanas un kontakti ir mudinājuši absolventus radīt jaunu, ikgadēju tradīciju, kuras ietvaros ik gadu tiek organizēti "Latviešu deju skolas 6" absolventu vadīto kolektīvu koncerti visās to pārstāvētājās pilsētās.
    
VPDK "Pastalnieki" par gaidāmo koncertu stāsta: "2012.gadā notika pirmais "Latviešu dejas skolas 6" absolventu vadīto deju kolektīvu koncerts "Labi dejot savējiem". Tas norisinājās Skrundā, un koncertā piedalījās seši deju kolektīvi. Ar katru nākamo gadu dalībnieku skaits palielinājās - 2013.gadā koncertā Saldū piedalījās jau 11 kolektīvi, tai skaitā arī divi kolektīvi no Valmieras - "Pastalnieki" un TDA "Gauja" (vadītāja Evita Kaķīte-Brasa). Nākamajā koncertā dalībniekiem piepulcējās vēl viens kolektīvs no Valmieras puses - VPDK "Savieši" (vadītāja Ilona Migla). Koncertu norises vieta ik gadu mainās, tā tiek noteikta izlozes kārtībā. Pasākums ir pierādījis tradīcijas stiprumu un šis būs jau piektais koncerts "Labi dejot savējiem". Jāsaka, ka ar katru gadu koncerta kvalitāte aug un tas gūst atzinību gan dejotāju, gan skatītāju vidū. Priecājamies šogad uzņemt šo pasākumu Valmierā!".
    
Ieejas maksa - 3 eiro, ar Valmieras kultūras karti - 2 eiro. Biļetes var iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē.

Koncerta norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, Kocēnu novada dome, Valmieras Kultūras centrs, ziedu salons "Vētras", "Valmiermuižas alus" un "Saules kliņģeris".