Valmieras izglītības iestādes saņēmušas aprīkojumu bioloģijas un fizikas kabinetiem (galerija)
Februāra sākumā projekta "Valmieras skolu dabaszinātņu kabinetu modernizēšana" ietvaros Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras 5.vidusskola un Valmieras 2.vidusskola, tajā skaitā, Vakara (maiņu) vidusskola, saņēma mūsdienīgu un modernu aprīkojumu bioloģijas un fizikas kabinetiem.
Bioloģijas kabinetu papildināšanai skolas saņēma asinsspiediena mērītājus, binokulārus, DNS modeļus, ierīču komplektus mikropreparātu sagatavošanai un eksperimentiem, mikropipešu komplektus, mikroskopisko preparātu komplektus laboratorijas darbiem skolēniem, mikroskopus, mulāžas par cilvēka torsu, spirtometrus un iemušu komplektus, kā arī fotoaparātus. Savukārt fizikas kabineti papildināti ar tādām ierīcēm kā spektroskops, analogais multimetrs, elektrostatiskā indukcijas mašīna ar piederumiem, funkciju ģenerators, infrasarkanā starojuma termometrs, kā arī tika saņemti ierīču komplekti optikas demonstrējumiem, šķidrumu virsmas spraiguma demonstrējumiem un citi noderīgi materiāli. Oktobra beigās katra projektā iesaistītā izglītības iestāde jau saņēma arī piecus komplektus – digitālās informācijas apstrādes sistēmu matemātikas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas skolotājiem, kā arī digitālās informācijas apstrādes sistēmu laboratorijas darbiem un skolēnu pētnieciskajai darbībai. Dabaszinātņu un matemātikas kabinetu mācību aprīkojuma iegādei kopumā iztērēti vairāk kā 150 tūkstoši latu.
Valmieras 5.vidusskolas fizikas skolotāja Lolita Krilova: "Dabaszinātnēs svarīgi iepazīt dabas objektus un parādības eksperimentēšanas ceļā, un nu mēs varam audzēkņiem kvalitatīvi nodrošināt šādu iespēju. Skolēni mācās un apgūst zināšanas, darbojoties kā pētnieki un attīstot mācīšanās prasmes. Skolēni apgūst eksperimenta tehniku, pētījuma procedūru un citas nozīmīgas lietas. Efektivitāti mācību procesā tagad varam panākt, izmantojot datoru, projektoru un interaktīvo tāfeli. Katrā klašu grupā mēnesī tiek izstrādāts vismaz viens laboratorijas vai pētnieciskais darbs."
Kā norāda Valmieras 2.vidusskolas bilingvālās izglītības metodiķis Vjačeslavs Piskunovs, Latvijā, līdzīgi kā citviet Eiropā un pasaulē, būtiskākais nosacījums izglītībā ir kvalitāte. "Izmantojot projekta ietvaros iegūtos materiālus, skolēniem veidojas padziļināta izpratne par dabas daudzveidību un vienotību, uzbūvi, procesiem un pārmaiņām dzīvajās sistēmās. Ne tikai skolēni, bet arī skolotāji ir daudz ieguvuši – gan jaunu informāciju, zināšanas, atklājumus, pārliecību par sevi un spējas analizēt, gan arī jaunu enerģiju, radošumu un vēlmi eksperimentēt. Skolotāji arī ciešāk sadarbojas savā starpā, iepazīst viens otra stiprās puses, izmanto viens otra resursus, kā arī, protams, iegūti daudz praksē izmantojami materiāli."
Jau ziņots, ka, lai radītu skolēniem lielāku interesi par dabaszinātnēm, atvieglotu skolotāju metodisko darbu un padarītu mācību stundas interesantākas, 2009.gadā Valmieras pilsētas pašvaldība noslēdza līgumu par projekta "Valmieras skolu dabaszinātņu kabinetu modernizēšana" īstenošanu. Apgūstot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļus, projekta ietvaros izglītības iestādēm nodrošinātas kvalitatīvas dabaszinātņu apguves iespējas – renovēti dabaszinātņu kabineti, iegādātas un uzstādītas vairākas jaunas iekārtas, piederumi, aprīkojums un tehnoloģijas, veicinot vidusskolas beidzēju konkurētspēju un radot priekšnosacījumus valsts attīstībai zinātņu un tehnoloģiju nozarēs.
Projekts norisinās ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir LVL 376 812, no kuriem 85% ir ERAF finansējums, 12% jeb LVL 45 218 ir pašvaldības līdzfinansējums, savukārt pārējo sedz valsts.
Uz sarakstu