Valmierā notiks mutes un vispārējās veselības veicināšanai veltīta konference

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Ceturtdien, 24.novembrī, plkst.10.00 Valmieras Valsts ģimnāzijā Leona Paegles ielā 40 norisināsies konference "Kopējo riska faktoru pieeja mutes veselības un vispārējās veselības veicināšanā".

Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informē Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare, konferencē piedalīties aicināti visi interesenti

"Konferences mērķis ir informēt par veselības saglabāšanas iespējām. Pašreizējā situācijā medicīnā, kad ir zināmas grūtības ar valsts finansētās ārstēšanās pieejamību, ir ļoti svarīgi domāt, kā nesaslimt un saglabāt savu veselību. Uzsvars ir uz mutes, bet runāsim arī par vispārējo veselību. Būs iespēja dzirdēt dažādu speciālistu ieteikumus un viedokli, piemēram, par iespējām primārajā aprūpē stāstīs ģimenes ārste no Valmieras Dace Harasimjuka, būs infektologs un uzturspeciālists, protams, mutes veselības speciālisti," stāsta Slimību profilakses un kontroles centra galvenais speciālists zobārstniecībā Andis Paeglītis.

Konferencē aicinātas piedalīties ar ārstniecību saistītas personas, izglītības un sociālie darbinieki, kā arī citi interesenti.

"Konference būs vērtīga ne tikai ar medicīnu saistītajiem. Izglītības darbiniekiem tā ir kvalifikācijas celšana, savukārt tēma ir saistoša visiem, jo mūsu mērķis ir runāt par profilakses pasākumiem, dažādām pārbaudēm, lai iedzīvotāji izmantotu pieejamās iespējas un novērstu saslimšanas. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka laika posmā, kad valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojumu pieejamību bērniem varētu vēlēties labāku, mums ir pastiprināti jādomā par veselības saglabāšanu," skaidro Paeglītis.

Šogad konference vēl notiks Liepājā, savukārt citās Latvijas vietās speciālisti turpinās viesoties nākamajā gadā. 

Konferenci organizē Latvijas Zobārstu asociācija sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību pēc Slimību profilakses un kontroles centra iniciatīvas. Konferences apmeklējums bez maksas.