Valmierā gaidāms festivāla "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā" koncerts
20.decembrī plkst.16.00 Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā izskanēs kokļu mūzikas ziemas festivāla "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā" koncerts, pilsētas informācijas portālu valmiera24.lv informēja koncertorganizācijas "Ave Sol" pārstāve Inga Krūmiņa.Koncertā piedalisies koklētāju ansambļi "Accorda", "Kokļu klubs", "Liepa", "Rasa", Valmieras mūzikas skolas koklētāju ansamblis un solisti – Ance Bergmane (kokle) un Marta Paula Pauliņa (kokle), Līga Griķe (kokle) un Patrīcija Hmeļevska – Rekmane (flauta), Līga Īvāne (ērģeles).
Ieeja bez maksas.
No 6. līdz 28. decembrim pirmo reizi Latvijā notiks kokļu mūzikas ziemas festivāls "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā". Festivāla iniciatore ir koklētāju ansambļa "Cantata" vadītāja Anda Eglīte, kura mūsdienu mūzikas kameransambļa "Altera Veritas" sastāvā ieguvusi Latvijas Lielās mūzikas balvu 2003 un laikraksta "Diena" gada balvu kultūrā 2004. Festivāla "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā" ietvaros notiks seši koncerti piecos dažādos Latvijas dievnamos – Rīgā Sv. Jēkaba katedrālē, Lutera Evaņģēliski Luteriskajā (Torņkalna) baznīcā un Sv. Pētera baznīcā, kā arī Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā un Jelgavas Sv. Annas baznīcā.
Kokļu mūzikas ziemas festivāla "Kokļu skaņas ziemas mirdzumā" ietvaros klausītājiem būs iespēja vairāku vakaru garumā iepazīt kokles īpašā skanējuma daudzveidīgās nokrāsas. Koncertos kokle skanēs gan kā solo instruments (gan etnogrāfiskā kokle, gan modernizētais instruments – koncertkokle), gan dažādu kameransambļu un pat kamerorķestra sastāvā. Kokles unikālais tembrs savīsies ar arfas, vijoles, klarnetes, saksofona, ērģeļu, marimbas, čella, blokflautas skanējumu un cilvēka balss plūdumu, tādējādi radot klausītāja dzirdei neierastu, pārsteidzoši krāsainu un vienlīdz arī dvēseliski trauslu skaņu kopumu.
Festivāla koncertu programmas ir veidotas kā krāšņas kolāžas no dažādu gadsimtu un stilu mūzikas - sākot no tādu pasaulē pazīstamu komponistu kā Ludviga van Bēthovena, Volfganga Amadeja Mocarta, Antonio Vivaldi, Johana Sebastiana Baha skaņdarbiem līdz pat mūsdienām - Ērika Ešenvalda, Mārtiņa Brauna, Jāņa Lūsēna un Valta Pūces skaņdarbiem, kā arī tieši šim festivālam komponētiem Latvītes Cirses un Līgas Ančevskas skaņdarbiem - pirmatskaņojumiem. Uz sarakstu