Valdība vienojas izstrādāt regulējumu attiecībā uz seju aizsedzošu apģērbu Latvijā
Valdība otrdien, 10.novembrī, nolēma, ka, sadarbojoties vairākām ministrijām, līdz nākamā gada martam būs jāizstrādā tiesību akts saistībā ar seju aizsedzošu apģērbu Latvijā.
Otrdien valdībā aiz slēgtām durvīm uzklausīja Tieslietu ministrijas sagatavoto ziņojumu par iespēju ieviest aizliegumu sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu.
Tieslietu ministrijai kopā ar Ārlietu ministriju un Iekšlietu ministriju būs jāveic vispusīgs izvērtējums par aizlieguma sabiedriskās vietās nēsāt seju aizsedzošu apģērbu ieviešanas nepieciešamību.
Savukārt tieslietu ministram šī izvērtējuma rezultātā būs jāizstrādā tiesību akta projekts, kas līdz 1.martam jāiesniedz Ministru kabinetā.
Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) ar rezolūciju bija uzdevusi Iekšlietu ministrijai izvērtēt šāda aizlieguma ieviešanu vai neieviešanu no iekšējās drošības aspektiem. Ārlietu ministrijai bija jāizvērtē šāda aizlieguma ieviešanas atbilstība vispārpieņemtām cilvēktiesību normām un kontekstā ar Eiropas Padomes Cilvēktiesību tiesas praksi. Savukārt Tieslietu ministrijai bija šī informācija jāapkopo un jāiesniedz izskatīšanai valdībā.
Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā ziņu aģentūrai AP vasarā paudis atbalstu musulmaņu sieviešu galvassegu aizliegšanai.
Intervijā Vējonis sacīja, ka lēmums par musulmaņu sieviešu galvassegu aizliegšanu ir parlamenta kompetencē, taču viņš atbalstot parandžu aizliegšanu.
Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) bijis piesardzīgāks šajā jautājumā. Šobrīd musulmaņu kopiena Latvijā ir veiksmīgi integrējusies, tāpēc rūpīgi jāapsver, vai aizliegums musulmaņu sievietēm nēsāt galvassegas sabiedriskās vietās būtu samērīgs un nepieciešams, aģentūrai LETA iepriekš atzina Kozlovskis.
"Latvijai nevajadzētu radīt problēmu tur, kur tās nav. Arī līdzšinējā prakse pierāda, ka patvēruma meklētāji no musulmaņu kopienas, kas līdz šim uzturējušies patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki", respektē Latvijas kultūras tradīcijas un piemērojas vietējiem apstākļiem un situācijai," norādīja Kozlovskis.
Tikmēr tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TN/LNNK) iepriekš norādījis, ka ir gatavs atbalstīt musulmaņu sieviešu galvassegu aizliegšanu. Augustā intervijā telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" viņš teica, ka līdzīga norma Latvijā jau ir ieviesta - ir noteikts aizliegums aizsegt seju ar maskām protesta akciju laikā. Šo aizliegumu varētu paplašināt.
Savukārt Drošības policija aģentūrai LETA norādījusi, ka Latvijā ir iespējama diskusija par musulmaņu galvassegu nēsāšanu, taču valstīs, kurās tās aizliegts nēsāt, notikušas vietējo musulmaņu kopienu protesta akcijas, kas atsevišķos gadījumos pāraugušas arī vardarbīgās sadursmēs.
Uz sarakstu