Banner 980x90

Uguns testā "Floras" koka durvis iztur 73 minūtes

Koka logu un durvju ražotāja SIA "Flora" izgatavotās ugunsdrošās koka durvis var aizturēt uguni līdz pat 73 minūtēm. To apliecina "BM Trada" Latvija sertifikāts, kurš izsniegts, balstoties uz durvju dedzināšanas eksperimentu sertificētā laboratorijā Lielbritānijā, pilsētas informācijas portālam Jelgava24.lv ziņo uzņēmuma pārstāvji.

SIA "Flora" iekšdurvju ražošanas vadītājs Gints Avotiņš precizē, ka SIA "Flora" iekšdurvju testēšana notika specializētā "BM Trada" laboratorijā Lielbritānijas pilsētā Čiltrenā (Chiltren). Avotiņam arī pašam bija iespēja klātienē vērot, kā speciālās dedzināšanas kamerās tika ievietotas un sadedzinātas šim nolūkam atvestās durvis. Process tika nofilmēts, lai pēc tam var analizēt degšanas procesu.

Testēšanai paredzēto durvju projektēšana un parauga ražošana aizņēma gandrīz 3 nedēļas intensīva darba procesa. Šajā laikā tika izgatavoti divi dažādi ugunsdrošo durvju paraugi – ar slēptām eņģēm, kas izturēja 53 minūtes un standarteņģēm, kas izturēja stundu un 13 minūtes ilgu degšanu.

Sākotnēji "BM Trada" pārstāvji Latvijā pārbaudīja uzņēmuma izgatavotos ugunsdrošo durvju paraugu atbilstību visām izvirzītajām prasībām un deva akceptu paraugu transportēšanai uz Lielbritāniju, lai tur veiktu testēšanu.

Durvju paraugu ražošanā tika izmantots riekstkoks, jo riekstkoka blīvums ir mazāks nekā ozolam, līdz ar to – uz tā paša profila bāzes var ražot arī ozolkoka ugunsdrošās durvis. Profilu, pēc kura ražotas durvis, izstrādājuši SIA "Flora" iekšdurvju ceha speciālisti sadarbībā ar tehnoloģisko daļu. Avotiņš piebilst, ka vislielākās grūtības sagādāja durvju svars (85 kilogrami), kā arī durvju mehāniskā apstrāde.

Durvju profils veidots profilsistēmā, kur uz katra pakāpiena ir blīvējums. Šāda veida profila priekšrocība - nevar redzēt furnitūru, piemēram, slēgšanas mehānismu, pretplāksni.

Lai durvju izgatavotie paraugi atbilstu visām izvirzītajām prasībām, pie uzņēmuma sadarbības partneriem tika pasūtīta ugunsdrošības prasībām atbilstoša furnitūra - eņģes, rokturus, slēdzenes, blīvgumijas, blīvējumus, kas karstumā izplešas 3 reizes, slēptās eņģes un ugunsdrošo durvju pildījumu.

SIA "Flora" direktors Juris Bušs precizē, ka uzņēmumam ugunsdrošo durvju sertificēšana ir izmaksājusi vairāk nekā 10 000 eiro, tai skaitā izmaksas par sertifikāciju, paraugu izgatavošana, transports.

"Šādu durvju uzdevums ir vienkāršs - aizturēt ugunsgrēka izplatīšanos uz citām telpām, “ierobežojot” ugunsgrēku. Tas dod laiku glābējiem evakuēt cilvēkus no nedegošajām telpām, kā arī cilvēkiem pašiem paglābt sevi vai vērtīgākās mantas," stāsta Bušs, piebilstot, ka daudzviet pasaulē jaunceļamām daudzdzīvokļu mājām ugunsizturīgās durvis ir pat obligāta prasība.

Ugunsdrošo durvju ražošanas vēsture meklējama 2010.gadā, kad sadarbības partneriem Lielbritānijā bija nepieciešamas ugunsdrošās durvis. Līdz 2014.gadam ugunsdrošās durvis tika ražotas saskaņā ar “"BM Trada"” izstrādātajiem noteikumiem, taču uzņēmums klientiem varēja izsniegt ugunsdrošuma sertifikātus tikai ražošanā izmantotajiem materiāliem.

Tuvākajā nākotnē katrai uzņēmumā saražotajai ugunsdrošajai durvij būs pielikta plāksnīte ar uzdrukātu informāciju, kura iekļauj sevī uzņēmuma nosaukumu, logo un atbilstības numuru.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)