Banner 980x90

Top 5 energoefektīvākās veļas mašīnas un žāvētāji

Kad jāizvēlas jauna veļas mašīna, kritēriji, pēc kuriem vadāmies, ir dažādi – kādam tie ir veļas mašīnas izmēri, kādam veļas mašīnas ietilpība, citam iekārtas cena vai funkciju daudzveidība. Taču gudrāk un ilgtermiņā ekonomiskāk būs pievērst uzmanību veļas mašīnas energoefektivitātes klasei. Ne velti uz to tiek likts arvien lielāks akcents. Proti, laikā, kad arvien pieaug patērētās elektroenerģijas izmaksas, ekonomiskas un taupīgas sadzīves tehnikas iegāde ļaus gada griezumā ietaupīt vērā ņemamu naudas summu. 

Šajā rakstā apskatīsim TOP 5 energoefektīvas veļas mašīnas un žāvētājus, kas ne tikai ļaus ietaupīt, bet, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, veļas mazgāšanu padarīs vēl patīkamāku. 

Veļas mašīna Samsung WW90T554DAW/S7 

 

Samsung ražotāja 9 kg ietilpības veļas mazgājamā mašīna, kas apzīmēta ar A klases energoefektivitātes marķējumu. 100 mazgāšanas ciklu laikā tiek patērētas tikai 49 kWh. 

Pateicoties Eccobuble tehnoloģijai, veļas mazgāšanas laikā veļas mazgājamais līdzeklis tiek sajaukts ar gaisu un ūdeni, tādējādi radot burbuļus, kas ļauj kvalitatīvi izmazgāt drēbes vēsākā ūdenī, palīdzot samazināt patērēto elektroenerģiju. Ar mehānisko vadību un ekrānu tā būs viegli un ērti lietojama. Jūsu ērtībai 22 dažādas programmas. 

Aprīkota ar Hygiene Steam funkciju, kas ar karstā tvaika palīdzību ļauj dziļi iekļūt apģērba šķiedrā, iznīcinot līdz pat 99,9% baktēriju, putekļu ērcīšu un ziedputekšņu mikrodaļiņas. Tādējādi varat būt droši, ka drēbes pēc mazgāšanas būs brīvas no alergēniem. 

Veļas mašīna Samsung WW80T554DAE/S7 

 

Ja meklējat nedaudz lētāku alternatīvu, tad šī  8 kg ietilpības veļas mašīna būs lieliska izvēle! Tā 100 mazgāšanas ciklu laikā patērēs 55 kWh un apzīmēta ar B klases energoefektivitātes marķējumu. 

Šis veļas automāts nodrošina A klases veļas mazgāšanas efektivitāti, kas nozīmē, ka drēbes vienmēr tiks izmazgātas izcilā kvalitātē. Piedāvā 22 mazgāšanas programmas, tajā skaitā vilnas mazgāšanas programmu, ātro mazgāšanu, mazgāšanu ar tvaiku u.c. 

Jāatzīmē noderīgā Add Wash funkcija, kas ļaus pievienot apģērbu, jau pēc uzsākta veļas mazgāšanas cikla. Turklāt, izmantojot Drum Clean mazgāšanas ciklu, varēsiet būt droši, ka tiks saglabāta tīra un higiēniska mazgātāja iekšpuse. Šis cikls ļauj notīrīt netīrumus 99,9% smaku izraisošās baktērijas, kas atrodas cilindra iekšpusē. 

Veļas mašīna–žāvētājs Samsung WD90T634DBE/S7

 

Šī lieliskā Samsung ražotāja veļas mašīna ar žāvētāju nodrošina gan veļas mazgāšanu, gan tās žāvēšanu. Gada laikā patērē aptuveni 377 kWh un, Samsung veļas automāti, kas aprīkoti ar EcoBubble tehnoloģijai, ļauj mazgāt veļu vēsākā ūdenī, ietaupot patērēto elektroenerģiju. 

Izmantojot Al Control režīmu apvienojumā ar SmartThings lietotni, tiek personalizēti mazgāšanas ieradumi, ieteikti piemērotākie mazgāšanas un žāvēšanas režīmi, kā arī sniegti padomi problēmu novēršanai. 

Ar automātiskās dozēšanas funkciju ietaupīsiet veļas mazgāšanas līdzekļus, jo tā automātiski pievada atbilstošo daudzumu līdzekļa katrai mazgāšanas reizei. Jāatzīmē burbuļu mērcēšanas cikls, kas ļaus iztīrīt pat patiesi grūti iztīrāmus traipus, kas lieti noderēs, ja mājās ir mazi bērni. 

Žāvēšanas mašīna Beko DF7439SX 

 

A++ klases veļas žāvējamā mašīna, kas gadā patērē aptuveni 212 kwh. Kondensējošie žāvētāji ar siltumsūkni nodrošina kvalitatīvu veiktspēju un zemu enerģijas patēriņu. Ierīce aprīkota ar 15 programmām, turklāt ar automātisko kroku novēršanas funkciju. 

Ar Hygien+ programmu veļa tiek izcili sterilizēta, atbrīvojoties no alergēniem, putekļiem un putekļu ērcītēm, būtiski samazinot alerģijas riskus. 

Izcila arī savos izmēros, dziļumā sasniedz vien 46 cm, kas nozīmē, ka būs kompakti un ērti novietojama pat šaurās vannasistabās, turklāt, iegādājoties speciālus stiprinājumus, droši varēsiet to novietot virs veļas mašīnas

Žāvēšanas mašīna AEG T9DBA68SC

 

Izcili energoefektīva A+++ klases veļas žāvēšanas mašīna, kas gadā patērē vien 177 kWh. Ar 8 kg ietilpību, ļaus žāvēt gan gultas veļu, gan dūnu jakas, kā arī delikātu apģērbu. 

FiberPro sistēma ar 3DScan tehnoloģiju ļauj nolasīt no auduma informāciju par tā mitruma līmeni, izmantojot speciālus sensorus. Tas ļauj veikt precīzu žāvēšanu, individuāli nosakot žāvēšanas laiku pat bieziem un daudzslāņainiem apģērbiem. 

AEG SensiDry tehnoloģija izvelk no audumiem vairāk mitruma uz pusi zemākā temperatūrā, salīdzinot ar parastajiem žāvētājiem. Tas ļauj ne tikai ilgāk saglabāt apģērba tekstūru, bet arī, samazinot žāvēšanai nepieciešamo laiku, ievērojami ietaupot patērēto elektroenerģiju. 

Kā izvēlēties un kur iegādāties jaunu veļas mašīnu? 

Izvēloties jaunu veļas mašīnu, kā jau rakstā minēts, noteikti jāpievērš uzmanība energoefektivitātes marķējumam. Tas tiek mērīts skalā no A līdz G klasei, kur G klases iekārtas patērē visvairāk elektroenerģijas. Tāpat jāsaprot, ka lētas veļas mašīnas ļaus sākotnēji ietaupīt, taču ilgtermiņā var sanākt pārmaksāt vismaz uz pusi, aprēķinot ikgadējās elektroenerģijas izmaksas. 

Tirgū plaši pieejamas arī lietotas veļas mašīnas, tas gan var izrādīties vēl dārgāks pirkums nekā jauna veļas mašīnas. Iegādājoties jaunu iekārtu, tai atkarībā no ražotāja tiek dota vismaz 10 gadu garantija, taču lietotas sadzīves tehnikas tirgotāji to nepiedāvā. Tāpat, ja nāksies mainīt kādu nolietotu detaļu, lietotas veļas mašīnu rezerves daļas var izmaksāt gana dārgi. 

Tāpēc iesakām ieskatīties ksenukai.lv! Šeit atradīsiet veļas mašīnas jebkura iespējām visplašākajā izvēlē. Turklāt, kļūstot par SMART Net biedru, varēsiet iegādāties savu veļas mašīna ar atlaidi līdz pat 35%! Ieskatieties jau tagad! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)