Tirgotājus aicina pieteikties Simjūda gadatirgum Valmierā

Rīga, 12.sept., LETA. Tirgotājus aicina pieteikties Simjūda gadatirgum Valmierā, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Gadatirgus, kura saknes Valmierā meklējamas jau viduslaikos, notiks 12.oktobrī no plkst.9 līdz 16 Valmieras rātslaukumā, pils pagalmā, kā arī izkārtojoties pa Lāčplēša ielu līdz Raiņa ielai.

Amatnieki un mājražotāji aicināti pieteikties, aizpildot elektroniski pieteikumu anketu, kas pieejama Valmieras muzeja mājaslapā "www.valmierasmuzejs.lv", vai sazinoties ar Valmieras muzeju pa tālruni 64224770.

Ik gadu Simjūda tirgus pulcē vairāk nekā 300 tirgotāju ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.

Leģendas vēsta, ka Simjūda tirgus pirmsākumi meklējami kopš Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas uzcelšanas. Tas parasti norisinājās 28.oktobrī, Sīmaņa dienā. Vēlākos gadsimtos tirgus diena kā notikums tika atzīmēta arī kalendārā, kur vietas ierobežojuma dēļ Sīmaņa un Jūdas dienā bija ieraksts "Sim., Jūda". Tā arī pamazām tirgus ieguva vārdu, ko pazīst ne tikai Latvijā, skaidroja Bulmeistare.

Ar nolikumu "Par tirdzniecības kārtību un maksas par tirdzniecības vietas noteikšanu Valmieras muzeja rīkotajos ielu tirdzniecības pasākumos" un rīkojumu par preču sortimentu var iepazīties Valmieras muzeja mājaslapā.