Skolēni Valmierā iepazīst militāro bāzi "Kaugurmuiža"

No 3. līdz 6.novembrim, Zemessardzes 22.Kājnieku bataljons, militārā bāze "Kaugurmuiža" rīko atvērto durvju dienas skolu jaunatnei.
Kā pilsētas informācijas portālam Valmiera24.lv pastāstīja Zemessardzes 22.Kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Gvido Brenneris, atvērto durvju dienās Zemessardzes 22.Kājnieku bataljonu apmeklēs skolēni no Valmieras un apkārtējiem novadiem.
"Šogad nolēmām aicināt skolas braukt pie mums nevis doties vizītēs uz skolām - tā skolēni var iepazīt vairāk, piemēram, redzēt tehniku un ieročus, kā arī vidi. Aicinājumam atsaukušās vairākas sākumskolu un pamatskolu klases no Valmieras un apkārtējiem novadiem.
Skolēniem piedāvājam iestāties jaunsardzē, bet tiem, kuri sasnieguši pilngadību ir iespēja pievienoties Zemessardzē," stāsta Brenneris.
Brenneris atvērto durvju dienā iepazīstināja skolēnus ar Zemessardzes 22.Kājnieku bataljona ikdienu un galvenajiem uzdevumiem – bataljona bruņojumu, autotransportu, ekipējumu, kā arī bataljona apmācību organizāciju.
Tāpat skolēniem bija iespēja iepazīties ar militārās bāzes "Kaugurmuiža" teritoriju, ēkām un to vēsturi.
Atvērto durvju dienas organizētas patriotu nedēļas ietvaros, kas veltīta Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 97.gadadienai. Pasākuma mērķis ir popularizēt Nacionāli Bruņotos spēkus (NBS) un Zemessardzi (ZS).