Banner 980x90

Rīga gatavojas Trešās adventes ieskandināšanai

Ceturtdien, 8. decembrī, “Vērmanes pasaku dārzā” turpināsies svētku programma ģimenēm ar bērniem. Savukārt nedēļas nogalē galvaspilsētas apkaimēs un centrā notiks Trešajai adventei veltīti pasākumi un koncerti.

Ziemassvētku brīnumi “Vērmanes pasaku dārzā”

Decembrī ceturtdienu vakaros pie Vērmanes dārza strūklakas ģimenes ar bērniem aicinātas uz īpašu programmu: pasaku lasījumiem, rotaļām, dziesmām, kā arī iespēju satikt Ziemassvētku vecīti. Par īpašo svētku programmu parkā vēstī arī Ziemassvētku goda vārti.

Šo ceturtdien “Vērmanes pasaku dārzā” no pulksten 18.00 ikvienu apmeklētāju iepriecinās dziesmas, rotaļas un pasaku lasījumi kopā ar rūķiem un Rīgas koriem. Pasākumā uzstāsies jauniešu kori “Balsis” un “Mūza”, jauktais koris “Sonore”, vīru kamerkoris “Frachori”, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri”, sieviešu koris “Ausma” un folkloras kopa “Vilcenes”, kā arī jauniešu teātra studija “Vinnijs”.

Trešās adventes pasākumi galvaspilsētas apkaimēs

Sestdien, 10. decembrī, klausītājus un skatītājus iepriecinās muzikāls iestudējums bērniem “Ziemeļbriedim pa pēdām”. Pulksten 11.00 to varēs vērot Nordeķu parkā (pie bērnu rotaļu laukuma), bet pulksten 14.00 tas izskanēs Jaunatnes dārzā (Lapu ielā 24). Ikviens apmeklētājs būs laipni aicināts doties rotaļās, dejot mūzikas pavadījumā un piedzīvot aizraujošu stāstu par to, kā Ziemeļbriedis apceļo pasauli kopā ar diviem lāčiem.

Pulksten 15.00 un 16.00 Latvijā zināmi mākslinieki apvienosies muzikālā performancē “Ziemassvētku tēja ar Sunny Groove Dixie” Pļavnieku bērzu birzī.

Svētdien, 11. decembrī, gaidāmi vairāki Trešās adventes pasākumi. No pulksten 11.00 līdz pulksten 14.00 ikviens varēs iesaistīties Ziemassvētku dāvanu un rotājumu darināšanas darbnīcās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē (Ieriķu ielā 43A).

Pulksten 12.00 un 14.00 Mežaparkā Lielās estrādes tirdzniecības laukumā ģimenes ar bērniem pasākumā “Pasakainā svētdiena” gaidīs ne tikai tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, bet arī spēles un rotaļas.

Pulksten 15.00 un 16.00 populāras Ziemassvētku melodijas priecēs klausītājus pie Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems”, bet pulksten 17.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē skanēs svētku ieskaņas koncerts “Ziemā kā pasakā”, dažādu tautu Ziemassvētku dziesmas izpildot operdziedātājai Ilonai Bagelei, akordeonistei Initai Āboliņai un pavadošajiem mūziķiem.

Tāpat pulksten 17.00 Adventa koncerts “Ziemassvētki jaunajā pasaulē”, piedaloties kamerkorim “Muklājs”, būs dzirdams Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”.

Rosību turpina arī Ziemassvētku tirdziņi. Dāvanas un svētku cienastu ir iespējams sarūpēt Āgenskalnā, Kalnciema kvartālā, Doma laukumā, Esplanādes parkā un citviet.

Trešās adventes norises galvaspilsētas centrā

Svētdien, 11. decembrī, pulksten 11.00, 12.30, 14.00. un 15.30 Rīgas Jūgendstila centrā darbosies mūzikas salons jūgendstila Ziemassvētku noskaņās, iesaistoties Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas audzēkņiem un viņu pedagoģei Ilonai Meijai.

Pulksten 12.00 un 15.00 zvanu ansamblis “Campanella”, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņu ansamblis un pūšamo instrumentu kvintets “Ziemassvētku prieks” muzicēs Vērmanes dārzā, bet pulksten 14.00 un 16.00 tradicionālie Adventes ieskaņas koncerti skanēs no Rātsnama balkona.

Pulksten 15.00 “Mazās ģildes” koncertuzvedumā “Reiz ziemas vakarā…” gaidītas būs ģimenes ar bērniem. Tajā uzstāsies bērnu un jauniešu vokālais ansamblis “Kolibri” un instrumentālā grupa. Koncertu varēs vērot arī tiešsaistē “Mazās ģildes” tīmekļvietnē un Facebook lapā.

Trešās adventes noslēgumā – no pulksten 18.00 līdz 20.00 – koncertzālē “Ave Sol”, piedaloties sieviešu korim “Sapnis”, sieviešu kamerkorim “Cantus” un VEF Kultūras pils vīru vokālajam ansamblim, būs dzirdams sirsnīgs svētku koncerts “Dziesmu kamanās”.

Ziemassvētku noformējums pilsētvidē

Ziemassvētku vizuālo noformējumu un svētku apsveikumu rīdziniekiem šogad radījusi latviešu māksliniece un ilustratore Anna Vaivare, jo šī gada svētku tēma ir Ziemassvētki kā bērnībā. Mākslinieces veidotie svētku motīvi un tēli rotā pilsētvidē skatāmos vides stendus un afišu stabus, kas aicina sastapt Ziemassvētku brīnumus Rīgā.

Galvaspilsētas spožākās egles mirdz Doma laukumā un Rātslaukumā. Vēl 18 Ziemassvētku egles ir izvietotas pie kultūras centriem, parkos un skvēros, bet apkaimēs tiek uzstādītas pašvaldības dāvinātās un apkaimju biedrību izrotātās eglītes.

Tuvojoties Trešajai adventei un turpinot iepriekšējā gadā aizsākto tradīciju, ar gaismas noformējumu tiek rotāti 20 pilsētas parki, skvēri un rotaļu laukumi. Svētku noskaņa šajos parkos ienāks ne tikvien ar LED energoefektīvām spuldzīšu virtenēm, bet arī izgaismotām 3D zvaigznēm, sniegavīriem un citiem gaismas dizaina objektiem.

Savukārt no 7. decembra pakāpeniski sāks uzstādīt objektus Ziemassvētku gaismas takā pilsētas kanālmalā. Mirdzošus gaismas brīnumus ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis varēs aplūkot mēneša garumā no 17. decembra līdz pat janvāra vidum.

Papildu informācija

Ar Rīgas pašvaldības organizētiem Ziemassvētku gaidīšanas laikam veltītiem pasākumiem plašāk var iepazīties tīmekļvietnē svetki.riga.lv, kā arī sekot līdzi to jaunumiem sociālā tīkla Facebook lapā “Rīgā notiek”.

Drukātas svētku programmas ir pieejamas Rīgas pašvaldības bibliotēkās, kultūras centros, Apkaimju iedzīvotāju centru klientu apkalpošanas punktos, kā arī Rīgas Tūrisma informācijas centrā.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)