Banner 980x90

Rakstu krājuma "Cilvēkdrošība Latvijā: riski un ietekmējošie faktori" prezentācija (video)

Vidzemes Augstskola 2012. gada 10. februārī Valmieras integrētajā bibliotēkā rīkoja grāmatas-rakstu krājuma "Cilvēkdrošība Latvijā: riski un ietekmējošie faktori" atklāšanas svētkus. Piedāvājam noskatīties ViA Mediju sagatavoto video reportāžu.

Rakstu krājumā "Cilvēkdrošība Latvijā: riski un ietekmējošie faktori" ietilpst publikācijas, kas sagatavotas projektā "Nacionālā identitāte un sociālā cilvēkdrošība" un kas detalizēti apskata tādus jautājumus kā sociālās palīdzības pieejamība un atbilstība iedzīvotāju pamatvajadzību nodrošināšanai, it īpaši krīzes apstākļos; valsts un pašvaldību aktivitātes sociālās stabilitātes uzturēšanai; iedzīvotāju subjektīvo vērtējumu par savu un valsts situāciju dinamika. Autori secina, ka skaidri iezīmējas pabalsta saņēmēja identitāte un trūcīguma pārmantojamības risks Latvijā. Tiek analizēta arī cita mūsu valstī izplatīta identitāte, ko apzīmē par "strādājošiem trūcīgiem". Adekvāta darba samaksa un ar to saistītie jēdzieni – minimālā alga un ienākumu nevienlīdzība – darbojas kā būtiski cilvēkdrošības faktori, kuru loma un aktualitāte ir tikai pieaugusi globālās finanšu un ekonomiskās krīzes ietekmē. Raksta autori aplūko minimālo algu un ienākumu nevienlīdzību kā būtiskus faktorus, kas ietekmē Latvijas darba ņēmēju cilvēkdrošību. Atsevišķu vietu ieņem raksts, kura autors analizē faktorus, kas kavē iespējamo pāreju no institucionalizētās aprūpes uz alternatīvo garīgās aprūpes pakalpojumu (kas saistīti ar pacienta dzīvesvietu) attīstību Latvijā.

 



Rakstu krājumā ietilpst sekojoši raksti:
Oksana Petrova (Vidzemes Augstskolas 2011.g. Sociālo zinātņu fakultātes Maģistra studiju programmas "Pārvaldība un komunikācija" absolvente; LU Sociālo un politisko pētījumu institūts) "Sociālās palīdzības pieejamība un atbilstība cilvēkdrošībai Latvijas apstākļos"

Evija Kūla (Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes Maģistra studiju programmas "Pārvaldība un komunikācija" 1. kursa studente) "Sociālās drošības pasākumi krīzes laikā sociālās stabilitātes nodrošināšanai"

Feliciana Rajevska (Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes asociētā profesore, profesionālās maģistra studiju programmas "Pārvaldība un komunikācija" direktore; Latvijas Universitāte Sociālo zinātņu fakultāte; LU Sociālo un politisko pētījumu institūts), Kristaps Ročāns (Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes Maģistra studiju programmas "Pārvaldība un komunikācija" 2. kursa students; Vidzemes plānošanas reģiona darbinieks – ES struktūrfondu informācijas centra Tehniskās palīdzības projekta 2012.-2013. gadam speciālists) "Minimālā alga kā cilvēkdrošības faktors"

Laura Cunska-Āboma (Vieslektore Vidzemes Augstskolā; Lielbritānijas vēstniecības Latvijā Politiskās nodaļas darbiniece – politikas analītiķe) "Nodarbinātība un cilvēkdrošība: vai darbs ir uzticams ceļš uz ekonomiski drošu nākotni Latvijā"

Didzis Stāvausis (Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes Bakalaura studiju programmas "Politoloģija" 4. kursa students) "Ar pacienta dzīvesvietu saistītu alternatīvo garīgās aprūpes pakalpojumu attīstība Latvijā"

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)