"Valmiera/ORDO" savā laukumā piekāpjas BK "Jēkabpils"

Anna Kārkliņa/ Valmiera24.lv
Otrdien, 1.novembrī, "Triobet" Baltijas Basketbola līgā "Valmiera/ORDO" savā laukumā ar rezultātu 59:78 piekāpās BK "Jēkabpils", piedzīvojot sezonas pirmo zaudējumu Baltijas līgas turnīrā.

Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informē "Basketbola kluba Valmiera" sabiedrisko attiecību vadītāja Lelde Bukovska, Valmieriešu sastāvā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Raimonds Gabrāns.

Valmieriešiem šajā spēlē nevarēja palīdzēt "Triobet" BBL oktobra mēneša vērtīgākais spēlētājs Mārtiņš Laksa, kā arī uzbrucējs Rinalds Mālmanis. Līdz ar to visu spēles smagumu uz saviem pleciem nācās iznest septiņiem spēlētājiem.

Spēles pirmās minūtes valmieriešiem izdevās sekmīgas. Pēc Jāņa Kaufmaņa trīspunktu metiena un Laura Blaua rezultatīvajām darbībām mājinieki izvirzījās vadībā ar 8:3. Tam gan sekoja 16 punktu jēkabpiliešu izrāviens, ko iesāka Oskara Virša un Roberta Stumbra precīzie tālmetieni. Trīs minūtes pirms pirmās ceturtdaļas noslēguma "Valmiera/ORDO" atradās iedzinējos ar 8:19. Atlikušajās ceturkšņa minūtēs valmierieši reanimēja savu uzbrukumu un pēc Akseļa Vairoga trīspunktu metiena pirmās desmit minūtes noslēdzās ar rezultātu 15:21. Otrās ceturtdaļas sākumā Laura Blaua un Raimonda Gabrāna rezultatīvie uzbrukumi ļāva "Valmiera/ORDO" izlīdzināt spēles rezultātu, panākot 23:23. Akselis Vairogs ar soda metienu uz brīdi izvirzīja vadībā mājiniekus, bet jēkabpilieši veica ofensīvu, atgūstot 10 punktu pārsvaru. Puslaika noslēgumā metienus realizēja Jānis Kaufmanis un Raimonds Gabrāns, noslēdzot spēles pirmo pusi ar 30:37.

Otro puslaiku ar precīzu trīspunktu metienu iesāka Roberts Stumbris, panākot 10 punktu pārsvaru viesiem, bet valmierieši turpināja cīnīties un saglabāja deficītu sadeldējamā apjomā. Trešās ceturtdaļas vidū "Valmiera/ORDO" veica savu izrāvienu un Akselis Vairogs izlīdzināja spēles rezultātu - 42:42. Tomēr līdzsvaru noturēt neizdevās un pirms ceturtdaļas izskaņas BK "Jēkabpils" veica strauju atrāvienu. Ceturksnis noslēdzās ar precīzu Jāņa Kaufmaņa metienu - 47:59. Spēlējot ar ierobežotu rotāciju Valmieras basketbolisti noslēdzošajā ceturtdaļā nespēja turēt pretinieku spēles tempu un tika zaudēta cīņa groza apakšā. Spēles izskaņā viesi palielināja rezultāta starpību un "Valmiera/ORDO" nācās piekāpties ar 59:78.

"Valmiera/ORDO" - BK "Jēkabpils" 59:78 (15:21, 15:16, 17:22, 12:19)

"Valmiera/ORDO": Gabrāns 15, Kaufmanis J. 12, Blaus 10, Vairogs 10, Pitss 6, Jonāts 4, Vokers 2, Kaufmanis E.

BK "Jēkabpils": Stumbris 13 (9ab), Šeļakovs 13 (9ab), Aleksejevs 12 (9ab), Antrops 10, Sokolovs 9, Sirsniņš 4 (7rp), Veselovs 4, Magone, Vītiņš, Štelmahers.