"Valmiera/ORDO" mājas spēlē pieveic Tallinas "TTU" komandu

Anna Kārkliņa/ Valmiera24.lv
Trešdien, 30.novembrī, "Triobet" Baltijas Basketbola līgas spēlē "Valmiera/ORDO"mājas spēlē guva uzaru pār komandu no Igaunijas – Tallinas "TTU" komandu ar rezultātu 82:75 (14:24, 17:18, 18:20, 33:13). Valmieriešu rindās ar 22 punktiem izcēlās Jānis Kaufmanis.

Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informē "Basketbola kluba Valmiera" sabiedrisko attiecību vadītāja Lelde Bukovska, spēles pirmās minūtes iesākās rezultatīvi un komandas apmainījās ar precīziem uzbrukumiem, pēc nospēlētām trīs minūtēm valmieriešiem atrodoties vadībā ar 10:9. Ceturtdaļas vidū izrāvienu izdevās veikt viesiem, pārņemot mača vadību. Divas minūtes pirms pirmā ceturkšņa beigām Rinalds Mālmanis caurgājienā guva skaistus divus punktus, bet līdz ceturtdaļas izskaņai "TTU" pārsvars pieauga un "Valmiera/ORDO" atradās iedzinējos ar 14:24. Spēles otrajā ceturtdaļā "TTU" turpināja spēlēt rezultatīvi, bet Lauris Blaus ar precīziem metieniem no groza tuvuma neļāva viesiem pārāk tālu atrauties. Pirmā puslaika izskaņā Jānis Kaufmanis realizēja "Valmiera/ORDO" pirmo precīzo metienu no tālās distances, tomēr igauņi saglabāja pārsvaru. Pirms otrā puslaika spēles rezultāts 31:42.

Spēles otro daļu "Valmiera/ORDO" basketbolisti uzsāka apņēmīgi. Artūrs Bērziņš raidīja grozā tālmetienu, bet caurgājienos rezultatīvi bija Damjērs Pits un Jānis Kaufmanis, pietuvinot mājiniekus līdz vienam precīzam metienam - 42:44. Tomēr Igaunijas komanda atbildēja ar savu izrāvienu, ātri atjaunojot 11 punktu starpību. Trešās ceturtdaļas noslēgumā Artūra Bērziņa tālmetienam ar rezultatīvām darbībām atbildēja serbu centrs Vujovičs, panākot lielāko starpību spēlē - 13 punktus. Pirms noslēdzošā ceturkšņa 49:52.

Ceturtajā ceturtdaļā valmierieši disciplinēti nospēlēja aizsardzībā un uz vairākām minūtēm pilnībā apturēja pretinieku uzbrukumu. Uzbrukumā punktus krāja Jānis Kaufmanis, Artūrs Bērziņš un Lauris Blaus, bet Rinalda Mālmaņa tālmetiens pusotru minūti pirms mača beigām noslēdza valmieriešu 21-0 izrāvienu. Tobrīd "Valmiera/ORDO" jau bija pārņēmuši spēles vadību, panākot astoņu punktu pārsvaru - 70:62. Spēles izskaņā igauņu komandas līderis Jonas Jarvelainens ar precīziem trejačiem saglabāja intrigu par spēles iznākumu, tomēr, nospēlējot pacietīgi, "Valmiera/ORDO" izdevās nosargāt pārsvaru un gūt uzvaru ar 82:75. Pateicoties šim panākumam valmierieši B apakšgrupā paceļas uz trešo pozīciju.

"Valmiera/ORDO" - "TTU" 82:75 (14:24, 17:18, 18:20, 33:13)

"Valmiera/ORDO": Kaufmanis J. 22 (5rp), Pits 16 (9ab+6rp), Bērziņš A. 16, Blaus 16, Mālmanis 8, Jonāts 2, Vairogs 2, Gabrāns, Kaufmanis E.

"TTU": Jarvelainens 24, Olmre 16 (5rp), Rādiks 14 (11ab), Akerpargs 8, Vujovičs 7, Vīlups 4, Korts 2, Pajumets.