"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" revanšējas Biznesa Augstskolai Turība

Publicitātes foto/ Foto: Emīls Vanags
Pirmdien, 30.janvārī "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" aizvadīja SBL mājas spēli, kurā spēkiem mērojās ar Biznesa Augstskolu Turība. Šis bija valmieriešu revanša mačs, jo iepriekšējā izbraukumā, Vidzemes Augstskolas studenti piekāpās pretiniekiem ar 68:89, taču šajā cīņā uzvarēja laukuma saimnieki ar 65:58.

Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informē "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" Sabiedrisko attiecību speciāliste Anžela Geļjanu, pirmā ceturtdaļa aizsākas ar rīdzinieka R. Adiņa rezultatīvu divu punktu metienu. Pirmos punktus valmieriešiem guva R. Ivanovs ar precīzu tālmetienu. Punktu pēc punkta, mājinieki guva pārsvaru un pēc J. Engera bumbas trieciena grozā no augšas tablo jau vēstīja par 7:4. Agresīvā un spraigā cīņā, rīdziniekiem izdevās piedzīt rezultāta starpību līdz neizšķirtam (11:11), bet pēc E. Ivanova un R. Eglīša rezultatīvajiem divu punktu metieniem, Vidzemes Augstskolas studenti atguva pārsvaru, kuru noturēja līdz ceturtdaļas beigām (19:15). Otrajā ceturksnī valmierieši veiksmīgi izkārtoja brīvos metienus no groza perimetra. Komanda īpaši sekmīgi spēlēja aizsardzībā un nereti pārtvēra rīdzinieku uzbrukuma bumbas, kas ļāva gūt 17 punktu pārsvaru un spēles puslaiku noslēgt ar 47:30.

Otrajā puslaikā komandas sīvi cīnījās par atlēkušajām bumbām gan pie sava, gan pretinieku groza. Bieži vien komandu basketbolisti veiksmīgi saspēlējās, lai gūtu nepieciešamos punktus, tomēr lielākā daļa metienu bija nesekmīgi. Sīvā cīņā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" noturēja gūto pārsvaru pirmajā puslaikā un maču noslēdza ar 65:58.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" treneris Alvils Kaufmanis par aizvadīto spēli: "Man galvenais uzdevums bija nomierināt puišus un ļaut tiem spēlēt, pašiem izvērtējot savu rīcību. Guvām pārsvaru pirmajā puslaikā, kuru noturējām līdz mača beigām, kas arī bija svarīgākais, jo pretinieki bija diezgan spēcīga komanda".

Savukārt, Biznesa Augstskolas Turība spēlētājs E. Endzels aizvadīto maču vērtēja, kā slikti nospēlētu: "No mana skatu punkta, aizvadītā spēle bija diezgan briesmīga. Ļoti daudzi metieni bija nesekmīgi, tāpēc arī zaudējām. Lielākā daļa no tiem bija brīvi, tikai nerezultatīvi. Slikti, pirmais sezonas zaudējums. Centīsimies nepārdzīvot un strādāt tālāk".

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Biznesa Augstskola Turība"

(19-15, 47-30, 56-42, 65-58)

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola": Ivanovs 13, Ermansons 13+6ab, Dubults 10+21ab, Engers 10, Riekstiņš 5, Pāže 5, Eglītis 5, Kohanovs 4+7ab+6rp, Apsītis, Mihailovs, Sārs

"Biznesa Augstskola Turība": Endzels 13+5rp, Adiņš 9+11ab, Mičulis 7+5ab, Ate 6, Muižnieks 6, Blumbergs 6, Caune 4, Dumburs 4, Liberts 3, Stacēvičš