Pavasara vēstnesis velo-kino festivāls "Kino Pedālis"

Foto: Aija Mūrniece
Foto: Aija Mūrniece

Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē no 5. līdz 7. maijam norisinājās velo-kino festivāls "Kino Pedālis".  Trīs dienu garumā velo cienītāji izbaudīja riteņbraukšanu neparastā duetā ar kino. Pasākuma dalībnieki varēja skatīties filmas pop-up kinoteātros, tur nokļūstot ar velosipēdiem.

Šī gada pasākuma krustmāte ir režisore Laila Pakalniņa. Režisore ir cieši saistīta ar velo un kino. Ar Lailas Pakalniņas filmu "Pa Rubika ceļu" tika atklāts kino festivāls. Krustmāte ir kā vēstnese, kas nes festivāla vārdu plašākā sabiedrībā.

Kino programma nebija parasta, filmas, kuras tika rādītas pasākuma ietvaros, nevar apskatīt kinoteātros, jo tās ir pieskaitāmas pie nekomerciālā kino. Programmu vadmotīvs bija velo tēma, kas caurvija visas filmas. Tā kā kino programma bija nekomerciāla, tāpēc arī izrādīšanas vietas bija netradicionālas, taču īpaši iekārtotas. Valmierā, Burtnieku un Kocēnu novadā tika izveidoti pop-up kinoteātri, uz kuriem dalībnieki brauca ar velosipēdiem, pa ceļam izbaudot pavasara košumu un kopā būšanas burvību.

"Šogad bija fantastisks laiks. Saule dalībniekus priecēja visas trīs dienas. Cilvēku bija diezgan daudz, kinoteātri bija pilni. Bija ieradušies ļoti pozitīvi, draudzīgi un runātīgi cilvēki, kas smaidīja, priecājās un izbaudīja saules siltumu. Kāda daļa no pasākuma dalībniekiem šo festivālu izmantoja, lai atklātu pavasari un izvestu savu velosipēdu pirmajā braucienā. Kopumā esam  ļoti apmierināti, jo pasākums aizritējis veiksmīgi," stāsta Liene Kreišmane, viena no pasākuma organizatorēm.

Pasākumu noslēdza velo brauciens trīs maršrutos. Maršruti bija veicami ar īpaši radītās mobilās lietotnes palīdzību, kas reizē bija gids, karte un interaktīvā spēle, kas dalībniekus izvizināja pa Valmieras un novadu skaistākajām vietām. Maršrutus bagātināja ar kino saistītas pieturvietas, un jautājumi velo brauciena laikā.