Notiks tradicionālais Dikļu pils Sajūtu festivāls

Daugavpils, 7.jūn., LETA. 14.jūlijā no plkst.16 Kocēnu novadā, Dikļu pils parkā norisināsies tradicionālais mūzikas un gastronomijas piedzīvojumu – Dikļu pils Sajūtu festivāls, aģentūru LETA informēja Dikļu pils mārketinga vadītāja Sanita Rubene.

Reizi gadā Dikļu pils plaši ver vārtus, piedāvājot izsmalcinātu atpūtu visas dienas garumā. Pasākumā īpaši tiks gaidītas ģimenes ar bērniem, mazie viesi tiks nodarbināti radošajās darbnīcās un eksperimentos. Mūzikai skanot, kopā ar vecākiem arī bērni varēs baudīt gardas maltītes brīvā dabā īpaši ierīkotās tematiskās ēdināšanas zonās.

Pieaugot informācijas daudzumam un ikdienas steigai, arvien svarīgākas cilvēkiem kļūst sajūtu baudas, ko spēj sniegt nesteidzīga atpūta dabas ielokā. Dikļu pils Sajūtu festivāls sniegs baudījumu visām maņām. Dienas garumā gleznainajā pils parkā skanēs dzīvā mūzika, izcilas maltītes gatavos labākie šefpavāri, un apcerīgu mieru nodrošinās dabas tuvums. Senatnīgais pils parks, mūzika, vīns un gardēžu maltītes viesiem sniegs neaizmirstamu vasaras noskaņu simfoniju.

Pasākumā skanēs izmeklēta mūzika, kuru piedāvās izcilais pianists Vestards Šimkus, ģitāras virtuozu trio "AG 3", kurā muzicē Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš un Kaspars Zemītis, koncertapvienība Aija Vītoliņa un Mārcis Auziņš, Shipsea ar grupu un leģendārais "Pērkons". Mazos klausītājus priecēs Bērnu un jauniešu vokālā studija "Rasa".

Paralēli muzikālajam baudījumam pasākuma dalībniekus gaidīs izcili garšas piedzīvojumi kopā ar Latvijas labāko šefpavāru performancēm. Dikļu pils šefpavārs Jānis Siliņš ielūdzis viesos draugus – Mārtiņu Sirmo, Havjeru Garsiju. Bērniem īpaši patiks Vīnkalnu ceļojošā picērija, kas uzburs itālisku atmosfēru, jo malkas krāsnī picas tiks gatavotas acu priekšā.

Īpašā izklaides programma bērniem kopā ar Zinātkāres centru "Zinoo" jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem ļaus darboties visas dienas garumā, piedaloties radošajās darbnīcās un eksperimentos.

Dikļu pils restaurācija tika sākta 2002gadā un pabeigta 2003.gadā, respektējot visu senatnīgo – no pagraba līdz pat bēniņiem. Restaurācijas gaitā tika atjaunota pils ēkas arhitektoniskā simetrija, koka apdares elementi griestos, sienu paneļos, kā arī logi, durvis, parketa grīda, vestibila kāpnes un citas detaļas. Pils ir ievērojama arī ar ļoti īpašu un greznu vairāk nekā divdesmit kamīnu un krāšņu podiņkrāšņu kolekciju, kas tika izveidota restaurācijas gaitā.

Dikļu muižas ēkas papildina aptuveni 20 hektāru parks. Uz dienvidiem no pils atrodas dīķis, par kuru nostāsti vēsta, ka tam ir ozolkoka grīda, lai saimniekiem patīkamākas peldes. Aiz dīķa plešas Mazbriedes, senāk saukta arī par Pāli un Dikļu upi, stāvajās gravās ierīkots ainavu parks jeb Mežaparks. XX gadsimta 60.gados, apsekojot Dikļu muižas parku, tajā atklāja ap 20 eksotisku koku.