Banner 980x90

Lubānas skolotāji apgūst video un animāciju

Maijā noslēgsies vērienīgākās skolotāju bezmaksas digitālās mācības programmā "Samsung Skola nākotnei". Tajā 120 skolotāji un direktori no visas Latvijas, tostarp Lubānas, jau četrus mēnešus apgūst digitālās prasmes un gatavo digitālo pārmaiņu projektus savai skolai.

Kā pilsētas informācijas portālu Madona24.lv informēja projekta autori, tā mērķis ir rast veidus, kā ar tehnoloģijām uzlabot skolēnu sasniegumus mācībās. Skolu komanda, kuras projektu "Iespējamā misija" (IM) treneri un žūrija novērtēs par ilgtspējīgāko, īstenojamu daudzos mācību priekšmetos un, kas vislabāk veicinās sadarbību skolā, saņems 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām.

"Pēc četru mēnešu mācībām "Samsung Skola nākotnei" secinām, ka mūsu skolā vislabāk darbojas tieši blogi un radošas prezentācijas. Tās tuvina skolotājus ar skolēniem un mācības kļūst daudz saprotamākas, aizraujošākas. Šobrīd esam izveidojuši vienu kopīgu skolas blogu, bet jau tagad saprotam, ka kopējais blogs jāveido no katra skolotāja ierakstiem visos mācību priekšmetos. Skolēniem ļoti patīk mācīties interneta vidē. Pozitīvi ir tas, ka stundā stāstīto var saglabāt tiešsaistē un jebkurā mirklī to atsaukt atmiņā, piemēram, esot mājās. Uzlabojumus skolā jūt ne tikai skolotāji un skolēni, bet arī bijušie absolventi novērtē, ka esam kļuvuši modernāki," atklāj Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotājas.

"Vislielākais atklājums no mācībām ir blogi. Tos mūsu skolā novērtē gan skolotāji, gan skolēni. Tajos mēs apmaināmies ar komentāriem, viedokļiem, publicējam mācību materiālus. Joprojām sev neesam atbildējuši uz jautājumu, vai sociālie tīkli ir palīglīdzeklis mācībās vai tieši otrādi. Skolēnu, skolotāju un vecāku vērtējumi ir dažādi, bet vienu gan var secināt – tie ļoti labi noder operatīvai savstarpējai saziņai. Viennozīmīgi var teikt, ka ne minūti lieki nav iztērēts laiks, piedaloties, "Samsung Skola nākotnei," stāsta Rēzeknes 2. vidusskolas skolotāju komanda.

"Skolā mēs izmēģinām visas digitālās prasmes, kuras apgūstam "Samsung Skola nākotne". Sociālos tīklus mēs izmantojam kā informatīvu platformu – popularizējam visu, ko mēs darām, publiskojam skolas projektus, skolēnu izstrādātus darbus. Skolas aktivitātes Tviterī novērtē gan skolēni, gan sabiedrība. Esam novērojuši, ka skolēni ņem vērā, ka skolotāji ir sociālajos tīklos, un mācās no viņiem, kā pareizi tiešsaistē uzvesties. Mācību laikā esam izveidojuši arī klases un svešvalodu blogus, un veidojam dažādas mūsdienīgas prezentācijas matemātikā, fizikā, angļu valodā u.c. priekšmetos. Ir sajūta, ka ar skolēniem jau runājam vienā valodā," atklāj Lubānas vidusskolas skolotājas.

Noslēdzošajā mācību modulī, kas notika no 31. marta līdz 4. aprīlim, skolotāji apguva video un animāciju veidošanu. "Iespējamā misija" (IM) treneri atklāja, kādi ir kvalitatīva video un animāciju priekšnosacījumi, un kā ar dažādu rīku palīdzību sarežģītus mācību priekšmetus var pasniegt radoši.

"Samsung Skola nākotnei" dažādu nozaru eksperti iedvesmo dalībniekus būt par pārmaiņu nesējiem un realizēt savas idejas gan skolā, gan ikdienā. Animācijas un video modulī dalībnieki tikās ar "Avārijas Brigādes" tēvu un galveno brigadieri – leģendāro Jāni Cimmermani. Tāpat iedvesmas lekcijas lasīja animācijas dižgare Dace Rīdūze, digitālo mediju speciālists Rolands Laķis, viens no spilgtākajiem mūzikas video un reklāmas režisoriem Jurgstulajstus, un Jurģis Krāsons – Latvijas labākais kino mākslinieks, kura darbs ir plaši novērtēts starptautiskajā kino arēnā.

Samsung programmu izsludināja pērn oktobrī, kad papildu digitālās prasmes pieteicās apgūt 213 jeb ceturtā daļa Latvijas skolu. Visus pieteikumus izvērtēja IM un žūrija, kas arī noteica, kuras 30 skolu komandas ir uzņemtas apmācībās.

Visvairāk pieteikumu programmai tika saņemts no kurzemniekiem – tika pieteiktas 48 skolas, kas ir aptuveni 38% no visām skolām Kurzemē. No Latgales un Vidzemes saņemts līdzīgs pieteikumu skaits – attiecīgi 45 un 44 skolu komandas, kas ir aptuveni 39% no visām skolām abos reģionos. No Rīgas un Rīgas rajona interesi izrādīja 62 skolu komandas (~32% no visām Rīgas un tās rajona skolām), bet no Zemgales 14 (~13% no visām skolām Zemgalē).

Mācības programmā notiek piecos moduļos: pirmais modulis no 2014.gada 6. līdz 10.janvārim; otrais modulis no 3. līdz 7.februārim; trešais modulis no 3. līdz 7.martam; ceturtais modulis no 31. marta līdz 4.aprīlim; piektais modulis no 6. līdz 12.maijam. Vieta: Samsung tehnoloģiju telpa Duntes ielā 6. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)